Her Karadenizli Laz Mıdır?

Forumda olmayan konular hakkındaki düşüncelerinizi yazıp ekleyebilirsiniz.
# note : you may change(600px) to whatever you want
nunuq

Her Karadenizli Laz Mıdır?

Mesaj gönderen nunuq »

Bu soruya verilmesi gereken yanıt tabi ki koca bir 'HAYIR' olmalı. Eminim ki,birçoğumuz hayatımız boyunca insanlara Laz olmadığımızı anlatmak için çabalamış,sonunda da her Karadenizli'yi Laz olarak değerlendiren bu zihniyet karşısında pes etmek zorunda kalmışızdır. Buradan bunu anlamayan ya da anlamak istemeyen insanlara seslenmek istiyorum: Lazlar çok farklı bir etnik köken. Bu kavram kargaşasını yaratan nedir bilinmez fakat eğer ki lafla peynir gemisi yürümez diyenlerdenseniz lütfen bu konu üzerinde bilginiz olmadan inatla fikir yürütmeye çalışmayın. Dahil olmadığım bir etnik gruba yerleştirilmek istemiyorum. Şu ana kadarki bütün çabam bundan dolayıydı. :) Bir insan Laz değilim diyorsa 'Hayır, Karadenizli'ysen lazsın' demeden önce iki kere düşünün lütfen.. :?
Ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz bu adreste fazlasıyla objektif bilgiye ulaşabilirsiniz: http://tr.wikipedia.org/wiki/Lazlar

Ümit Ferahzade
İletişim:

Mesaj gönderen Ümit Ferahzade »

Sana katılıyorum. Hatta kendini Laz bilen ancak Laz olmayan bir sürü Karadenizli tanıyorum. Özellikle Trabzonlular bu konuda başı çekiyor.

GeNCaGa

Mesaj gönderen GeNCaGa »

biz HEMŞİNLİYİZ. bize laz deyenler sizin kafanız 12 den sonra durur diyip kendince espiri yapmaya kalkan sivri zekalı insanladır.