Dünya'da Atatürk

Forumda olmayan konular hakkındaki düşüncelerinizi yazıp ekleyebilirsiniz.
# note : you may change(600px) to whatever you want
Hocganut

Dünya'da Atatürk

Mesaj gönderen Hocganut »

….ATATÜRK’ün dünyada başöğretmen sıfatlı tek lider olduğunu,
...Bir geometri kitabı yazdığını,Üçgen, açı, dikdörtgen gibi ve 48 tane geometri teriminin (Türkçe) isim babasının bizzat Mustafa Kemal olduğunu,
... Norveççe`de `Atatürk gibi olmak` diye bir deyim olduğunu.
...''Atatürk'' çiçeği'nin adını, çiçeği bulan Wanderbit Üniversitesi
profesörlerinden doktor Kirk Landın`in koyduğunu ve bu çiçeğin tüm dünyadabu isimle üretilip satıldığını,
...Yunan başkomutanı Trikopis`in, hiçbir zorlama ve baskı olmadan her Cumhuriyet bayramında Atina'daki Türk büyükelçiliğine giderek, Atatürk`ün resminin önüne geçtiğini ve saygı duruşunda bulunduğunu,
...''Mimber'' adında bir gazete çıkarttığını ve 52 sayı yayımlanan gazetede ilk defa sansür kelimesi geçtiğini,
...Kurtuluş Savaşı'nda rütbe alan bir çok kadın askerlerimizin olduğu,
... Dünya tarihine geçen tek bir üsteğmenimizin olduğunu,
...Üst teğmen Kara Fatma'nın 700 erkek, 43 kadından oluşan bir müfrezenin reisliğine bizzat Atatürk tarafından atanmış olduğunu,
...Bir röportajda Birleşmiş Milletlere üye olmayı düşünüyor musunuz?" diye sorulduğunda
..."Şartlarımızı koyarız, kabullerine bağlı.
...Biz müracaat etmeyiz üye olmak için, davet gelirse düşünürüz" dediğini ve bunun üzerine BM yasasının değiştirildiğini ve üyeliğe davet edilen ilk ülkenin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu,
...1938'de Ata`nın ölümünde Tahran gazetesinde yayınlanan bir şiirde;
..."Allah bir ülkeye yardım etmek isterse onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir" denildiğini,
...1996'da Haiti Cumhurbaşkanının vasiyetinde, mezar taşına yazılmasını istediği metinde; "Bütün ömrüm boyunca Türkiye'nin lideri Mustafa Kemal Atatürk'ü anlamış ve uygulamış olmaktan dolayı mutlu öldüm" yazdığını,
...2000'de ABD Başkanı'nın milenyum mesajında; '' Milenyumun hiç şüphe yoktur ki tek devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'tür. Çünkü o yılın değil asrın lideri olabilmeyi başarmış tek liderdir" denildiğini,
...2005'de Amerika'nın en ünlü ekonomistlerinden birisi olan Mr. Johns`un önerisinin "Türkiye ekonomiyle savaşta bir tek Atatürk'ü örnek alsın yeter"olduğunu biliyor muydunuz?

xxxxxxxxxxxx

Hocganut: -"Bütün bunlar yine yeniden neden olmasın..."
En son Hocganut tarafından 04 Ara 2009 18:13 tarihinde düzenlendi, toplamda 13 kere düzenlendi.

Hakan AKKAYA
İletişim:

Mesaj gönderen Hakan AKKAYA »

atatürke mırın kırın konuşanların okuması lazım

altayhan

Mesaj gönderen altayhan »

Atatürke layık olmak bu ülke ve bu millet için sürekli çalışmak üretmek
ve ilim ile uğraşmak ile olur Üniversitede Yargıda Bürokraside sabah akşam siyaset konuşmakla olmaz

antalyalı ayşe

Re: Dünyada Atatürk

Mesaj gönderen antalyalı ayşe »

Bu kadar gerçeği bilipde liderini anlamayan başka bir millet daha yoktur herhalde..."Sadace eğitim sektörüne bakıp bırıktığı ülkenin ilerlemek yerine ne kadar geride olduğunu görse ATAM acaba ne düşünürdü" demekten kendimi alamıyorum...Ama ben hala umutluyum ...Hala gerçekleri bilen gören gençlerimiz var...sayısının artması diliğiyle...

memoweb
İletişim:

Re: Dünya'da Atatürk

Mesaj gönderen memoweb »

gerçekleri bilsin herkes