Çingit'e Yeni Bir Cami Yapılmalı Mı?

Forumda olmayan konular hakkındaki düşüncelerinizi yazıp ekleyebilirsiniz.
tevrat

Çingit'e Yeni Bir Cami Yapılmalı Mı?

Mesaj gönderen tevrat »

Çingit'e yeni bir cami yapılması gerekli mi? Yoksa eski camiyi restore etmek yeterli mi?

Resim
yseferoglu
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen yseferoglu »

Şahsi fikrim yeni bir camii yapılması bana biraz imkansız gibi geliyor. Şu anki camii'nin zemini ve halıları sanırım yenileniyor, buna güzel bir dış cephe boyası ve birde minare ekledikmi olay biter. 1 2 ay önce camiinin etrafındaki bazı ağaçlar da kesildi zaten artık her taraftan güneş alır durumda üstelik avlunun manzarasıda süper oldu.
yemakoğlu

Önce Etüt Edilmeli Sonra yeni cami yapılması düşünülmeli

Mesaj gönderen yemakoğlu »

Bence caminin önce bir mühendis tarafından zemin etütü yapılması lazım.Çünkü yıkılma tehlikesi var.Boş yere masraf yapmış olmayalım. Eğer zemin sağlamsa eski cami gerçekten hem tarihi açıdan hemde yer açısından çok güzel.
hospunli

Mesaj gönderen hospunli »

Camiyi restore etmek daha mantıkli
zaten birkaç cuma namazının dişinda hocadan başka camiye giden yok
GeNCaGa

Mesaj gönderen GeNCaGa »

sevgili köylülerimiz ve köyümüzün gençleri(özellikle) dedelerimizin bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkmamız gerektiği kanısındayım. 300-400 senelik (1229 tarihli) tarihi camimize ve tarihi mezarlıklarımıza köyümüzün tapusu sayılan bu tür eserlere sahiip çıkmamız kanısındayım. hangimiz köye giittiğimizde analarımızın babalarımızın dedelerimizin büyükanalarımızın yattığı yerlerin dikenlerini kesip temizliyor devrilen taşlarını kaldırıp dikiyor yok olmaya yüz tutmuş geçmişten kalan izleri yaşatmaya çalışıyor. bizim gençlerimizin ilk önce buna sarılması gerektiğini düşünüyorum. unutmayalım ki geçmişi olmayanın geleceği olmaz. köyümü köylümü çok seviyorum. sevgi ve saygılar sunuyorum.
YAŞAR FERAH (GENÇAĞA)
Ümit Ferahzade

Re: Çingit'e Yeni Bir Cami Yapılmalı Mı?

Mesaj gönderen Ümit Ferahzade »

Bu adam sürekli böyle reklam sitesi yapıştırıyor sefer sistem içine. Engellemek mümkün müdür?