cingit.com Ziyaretçi Defteri Mesajları

Ana Sayfa Yönetici Giriş
12345...23 « Önceki Sonraki »
Toplam : 2244 mesaj
Mesaj Gönder
     
Cihan/İSTANBUL 01/05/12 12:31  
Köyümüzün ve kabilemizin büyüklerinden hacinin MEHMET GÜLÇAT abimizin vefaatini duyduk ve cihanoğlu ailesi olarak çok üzüldük. Degerli abimize allahtan rahmet ve gülcat ailesine son zamanlarda yaşadığı üzücü talihsiz olaylardan dolayı sabırlar diliyoruz..
     
     
Mehmet CİHANOGLU/İzmir 01/05/12 07:25  
Mehmet GÜLÇAT'ın ölüm haberi ile yaşamış olduğum üzüntüyü tüm yakınlarıyla paylaşıyor,Köydeki en yakın komşumuz'a gani,gani rahmet diliyorum.
     
     
kadir turan/batıkent/ankara 29/04/12 06:59  
....GELENEKSEL HEMŞİNLİLER PİKNİĞİ.....
....13 MAYIS 2012 ANKARA ATATÜRK ORMAN ÇİFLİĞİ GAZİ PİKNİK ALANI ŞENLİK VAR HABERİN VARMİ..?????
hasretlik bitiyor tulum sevenlerine kavuşuyor
..................................................................
RİZE PAZAR ORTAYOL KÖYÜ BİRLİĞİ DERNEĞİ
RİZE ÇAMLIHEMŞİN YUKARI ÇAMLICA DERNEĞİ
HEMŞİNLİLER HOYTUR KULÜBÜ DERNEĞİ
melekur palovit birliği-kadirturan5306@hotmail.com-gsm-05327442653
     
     
Uğrak Köyü Kültür Derneği/Ankara 24/04/12 15:48  
Sayın Uğrak köyü halkı. Bildiğimiz gibi 2B kanunu çıktı.
29 Nisan tarihinde, Uğrak köyü muhtarı Abdullah Eren'in de katılacağı bir toplantı yapılacaktır. Muhtar Abdullah Eren konu hakkında detaylı olarak bilgi paylaşımında bulunacaktır.
Konu hakkında bilgi almak isteyen ve bilgilerini paylaşmak isteyen kişilerin, 29 Nisan tarihinde, saat 14.00 gibi Konak Cafe'de olmalarını rica ederiz.
     
     
hikmetkocaman/ANKARA 20/04/12 05:13  
namık amcaya allahtan rahmet ailesine başsağlığı diliyorum
     
     
Gençağa Ferah/Ankara 19/04/12 10:50  
Değerli büyüğüm Namık Ferahzadenın vefatına çok üzüldüm.Değerli ailesinin ve tüm sevenlerininin başı sağolsun.
     
     
ali ferah/aksaray 15/04/12 17:34  
ferahzade fuat beyi oğlu namık ferah hakkın rahmetine kavuşmuştur. merhuma allahtan rahmet ailemize ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum.
     
     
HALİL AKBİN/İZMİR 12/04/12 17:21  
2 NİSANDA KÖYÜMÜZÜ DESTEKLEYEN MADDİ MANEVİ KATKISI OLAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM İKİ GÜN ÖNCE AV EROL BEYLE KONUŞTUM HENÜZ HERŞEY BİTMİŞ DEĞİL BUNDAN SONRA DAHADA DİKKAT ETMEK LAZIM MAHKEME GÜNÜDE YAPILMASI GEREKENLERİ EROL BEYLE KONUŞUP ONA GÖRE HAREKET ETMELİYİZ DOĞRU OLDUĞUNA İNANMAK İSTEMİYORUM AMA KÖYÜMÜZDEN NAYİBOĞLUNUN TARAFINDA OLANLAR OLDUĞU SÖYLENİYOR İNŞALLAH ÖYLE BİRŞEY YOKTUR BUNUNDA ARAŞTIRILMASI LAZIM OLMAZ DEMEYİN BEN GEÇEN YAZ NAYİBOĞLU ORMANİYEDE BİZİM KÖYDEN BİRİN KANDIRIP İMZA ATTIRIRKEN YAKALADIM VE İMZASINI GERİ ALDIRDIM NAYİBOĞLU RAHAT DURMAYACAKTIR ONUN İÇİN DİKKATLİ OLMAMIZ LAZIM
     
     
Hatice AKKAYA/ANKARA 12/04/12 03:36  
Çingit’imiz; eski güzellik ve özelliklerini her gün biraz daha kaybediyor. Artık eskisi gibi lezzetli meyvelerimiz yok. Komşuluk ilişkilerimiz eski sıcaklık ve samimiyetini kaybetmiş durumda. Acıların paylaşılarak azaldığı, sevinçlerin paylaşılarak çoğaldığı yıllar geride kalmış. Benim çocukluk ve gençlik yıllarımda, zahmetimiz çok fakat hayattan aldığımız keyif daha çoktu. O günlerden bugünlere hasretle en çok hatırladığım; büyüklerimize karşı beslediğimiz sevgi ve saygı idi. Bence Çingit’imizin kaybettiği en önemli , en gerekli özelliği budur. Annesine- babasına, ninesine –dedesine sevgi ve saygısı olmayan bir milletin geleceğe dair ne ümidi olabilir?
O yokluk yıllarında bin bir fedakârlıkla çocuklarını yetiştirmeyi başarmış anne ve babalarımıza ne kadar hizmet etsek de borcumuzu ödeyemeyiz. Biz; anne ve babamızı ebediyete uğurladık. Keşke ömürleri uzun olsaydı da onlara daha çok hizmet edebilseydik. Fakat onları kaybettikten sonra bir kez daha anladım ki hiçbir insan bu dünyada sevdiğine doymaz. Bizi hiçbir karşılık beklemeden seven anne ve babalarımıza olan hasretimiz dinmeyecek.
Çingit’imizde, bakıma muhtaç birkaç yaşlımız var. Bunlar, çoğunlukla çocukları tarafından mükemmel şekilde bakılıyor. Ancak bazı yaşlılarımız, çocukları tarafından adeta unutulmuş. Annesinin nerede yaşadığını bilmeyen evlatlar var. Böyle bir şey nasıl oluyor, bir türlü anlayamıyorum.
Sevmek, zaman ayırmaktır. Büyüklerine zaman ayırmayan, onlara hürmet ve muhabbet beslemeyen bir insan kimi veya neyi sevebilir ki?
Arifoğlu Muhammet’in kızı Hatice AKKAYA
     
     
Mustafa Karahan/İzmir 11/04/12 04:37  
Muhtarımız ve Mehmet ağabeyin yazılarını içim burkularak okudum.Kötü bir dönemden geçiyoruz.Örgütlenmiş cahiliye dönemi bu.Fetred devri adeta....Acı verici.Kendi ata toprağına sahip çıkamayan,umursamıyan hangi değerine sahip olabilirki?Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var;(ülkemiz ve dünyanın her yerinde böyle bu)bir avuç onurlu,duyarlı insan haksızlıklara boyun eğmez,karşı çıkar.Karşılığında her türlü badireye göğüs gerer.Cahil,"oh olsun onlara!"der.Ama o hak arayanların yüzü suyu hürmetine kazandıkları haklardan bu mutlu çoğunlukda yararlanır.Sağlık olsun diyelim.Buradan, "çalışan birisi olduğumdan" eli kolu bağlı olarak gelişmeleri izliyorum.İzmirden taş ocağına karşı davacılardan biri olarak sadece..Duyarlı insanlarımıza teşekkür ederim.Başarmak dileğiyle..
     
     
Mehmet CİHANOĞLU/İzmir 09/04/12 07:23  
Sevgi Bu!Aşk Bu!Çingit aşkı!Karşılıksız aşk;
Çok uzaklarda olsamda seni yaşamımdan ayıramadım.
2 Nisanda sana koşa,koşa geldim.Bana ihtiyacın vardı.Hiçbir beklentim olmamasına rağmen senin için bir görevyaptığıma inandırdın beni! Ancak !
Senin suyunu içen senin ekmeğini yiyen senin havanı teneffüs eden bir saatlik zamanını sana ayıramıyan zavalıla'ra ne demeli?
Herşeye Rağmen Canını Dişine takarak büyük bir gayret içinde olan Muhtar Kardeşim Apo'ya ve katılımlarından dolayı olay anında haligonuda bulunan tüm köyüm'ün güzel insanlarına sevgiler,Saygılar.
     
     
Abdullah EREN/pazar/RİZE 06/04/12 17:12  
APDULLAH EREN - UĞRAK KÖYÜ MUHTARI:
02.04.2012 Tarihinde Köyümüzde yapılan Taş Ocağı ile ilgili görüş ve değerlendirmelerini yakından izlemek için duyarlı olan taa İzmir'den, Ankara'dan, İstanbul'dan, Ordu'dan ve Pazar'da oturmakta olan ve doğayı korumakla kendilerını adıyan Fındıklı'dan ve Lamgo Köyü'nden bize eşlik eden arkadaşlarla birlikte değerli kardeşim Devrim ŞAHİNBAŞ arkadaşımıza ve beni yanlız bırakmayan değerli köylüme, uzaktan gelen, yolda kaza geçiren, değerli abilerimize geçmiş olsun dileklerimi sunar hepsine teşekkür ederim. Köyde bulundukları halde bu davaya gelmeyenlerede üzülmeyip davadan vazgeçme gibi düşüncemin olmadığını bildiririm. Tüm Uğrak Köyü'ne halıgana mevkiinde taş ocağı çevresinde adeta cocuk oyuncağı başında durup sarıldıklarını görünce gözyaşlarımı tutamadım. Geriden Pazar'dan köye çıkanların yetişmelerini sağlamak için hakim ve bilirkişi heyetinin araçlarının önünden giderek konvoyu yavaşlatıp diğer insanların yetişmesi için gayret ettim. İnşallah muhafak olacağımıza inanıyorum ve aynı ilgiyi duruşma günü RİZE' İDARE MAHKEMESİNDE'de aynı kalabalığı ve hatta daha fazlasını bekliyorum. AVUKATIMIZ Sayın Erol ÖZCAN beye'de teşekkürümü arz ediyorum.
SEVGİLERLE Aptullah EREN Uğrak Köyü Muhtarı.
     
     
turgut/Rize 05/04/12 16:46  
ABDÜLMECIT ATACANA ACIL ŞIFALAR DILERIM AKBUCAK KÖYÜ MUHTARI TURGUT HACIOSMANOĞLU
     
     
kadir turan/ankara/batıkent 04/04/12 18:12  
köyümüz dere mahallesi mevkii,ne, kayıtlı çingit yeğeni,,,ABDÜLMECİT ATACAN,ankara numune hastanesinde beyin kanaması geçirmiş şu anda kısmı felçtir,hasta ,ANKARA NUMUNE HASTAHANESİ YOĞUN BAKIMDA YATMAKTADIR.
hastaya allahtan şifa diler, sevenlerine duyurulur,,,
İLETİŞİM/kızı/0537 261 80 21
/oğlu/0542 241 14 48
RİZE PAZAR ORTAYOL KÖYÜ BİRLİĞİ DERNEĞİ
     
     
adnan karahan/ankara 03/04/12 08:44  
2 nisan 2012 tarihinde köyümüze yapılan bilirkişi keşfinde işlerimin yoğunluğundan dolayı haligonada olamadım ancak gelişmeleri an be an muhtar ABDULLAH EREN den takip ettim..köyüm ve köylüm ile gurur duydum...taş ocağını engelleme çabamızda bizlere yoğun destek veren özellikle POÇATLI-CİHANLI mahallesi halkına ve köyümün insanlarına şahsım ve başkanı olmaktan gurur duyduğum derneğimiz adına saygı ve sevgilerimi sunarım...
     
     
Uğrak Köyü Kültür Derneği/Ankara 02/04/12 15:36  
Sevgili Çingit Halkı,
Bugün hepimiz bir kez daha anladıkki, çingit halkı, duyarlıdır, çingit halkı kol kola ve yürek yüreğedir.
Bugünkü davamız için mücadale veren herkese, büyük şehirlerden gelen, köyde olupda haligona'ya inen, bize destek olacak duyarlı inanların bölgeye gelip bize destek olmalarında öncülük eden tüm çingitlilere sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.
Davamız henüz bitmedi, daha devam edecek. Bu özveri ve duyarlılığımız devam etdilce, olumlu sonucu alana kadar mücadeleye devam edeceğiz.
Sağlık ve mutlulukla kalın.
     
     
Ayşe KARAHAN/Ankara 29/03/12 12:54  
Aynı duyarlılığı göstereceğini ümit etmekteyim, tüm köylülerimizin de . . . Bu bir vazife,boynumuzun borcudur.Ödemenin bedeli de 2 Nisan,Pazartesi keşif alanın da kem gözlere,uzun ellere haddini bildirmektir!...
     
     
Mehmet Cihanoğlu/İZMİR 29/03/12 08:25  
Sevgili Köylüm Ayşe Karahan!
Çağrın için Feryat' ın için
Çok Teşekkürler.
1400 Km.uzakta olmam'a rağmen 2Nisan2012'de
haligonadayım.Tüm cingitli hemşerilerimi konunun ciddiyetini yaşamaya davet ediyorum.
     
     
Ayşe KARAHAN/Ankara 28/03/12 09:41  
Sözde "Çingit"li olmayanların ispatına,tespite icabetle gösterecekleri tarih;02.04.2012 (2 Nisan,Pazartesi) Tarihimize,toprağımıza sahip çıkmanın "tam" da sırası . . . Derelerimizi katlettiler,katlettirdik "bari" topraklarımzı kurtaralım,dönüşü olmayan yola girmeden,olacaklar . . . Engelli,engelsiz bir bütün olmayı "Hak" ediyor "Çingit Toprakları" Bugün ki "bir adım" yarınların dönüşü olacak!...
     
     
ali ferah/aksaray 14/03/12 14:52  
mustafa dayıyaALLAHtan rahmet dilerim.tüm akrabalarına bş sağlığı dilerim.
     
     
Abdullah EREN/RİZE/PAZAR-UĞRAK KÖYÜ 13/03/12 20:59  
Konu: Taş Ocağı
Uğrak Köyü'nde gerçekleştirilmeye çalışılan Naiboğlu'na ait taş ocağı ile ilgili 2 nisan da içlerinde bazı üniversitelerden gelecek uzmanlarında yer aldığı bilirkişi heyetini köyümüzü ziyaret edecek ve inceleme sonucunda mahkemeye görüşünü bildirecektir. Köy halkı ve bizim yakın çevremizdeki köy ve mahallelerin, duyarlı kişilerin bilir kişi heyetini 2 Nisan'da sabah 09.00 da Uğrak Köyü dere mahallesin halıgana mevkiinde karşılamaları için hazır bulunmalarını önemle rica ederiz. Aksi taktirde mahkemeyi kaybedersek düşününki köy ve yol güzergahından giden araclarımızın Pazar'a inmesinden ve köyümüzde patlayacak olan dinamitler ve buna benzer kimyevi patlayıcı ve eritici maddelerin ne kadar köyümüze ve çevre köylere zarar vereceği bilinmektedir. Bu nedenle başından beri söz konusu taş ocağının tüm bilgilerini köy derneği ile paylaşmalıyız. Bize gelecek olan zararların büyük çapta gerek yol üzerinde gerekse beton binaların çatlayıp yıkılacağına inanarak bu konuyu mahkemeye vermiş bulunmaktayız. Mahkeme sonucu söz konusu olan taş ocağının yerinde inceleme kararı alınmış olarak her iki üniversite den ve Çevre Orman Müdürlüğü'nden gelecek olan heyet oluşturulup mahkemeye görüşlerini arz edeceklerdir. Biz köy halkı olarak buna karsı çıktığımızı belirtmek zorundayız. Bu nedenle tüm köy halkının 2 Nisan'da söz konusu ocağın bölgesinde olmaları rica olunur. Bu bizim köyümüzün kader anı olacaktır. Ayrıca bölgeye yakın arazi sahipleri ve evleri olanların mutlaka hiç mazeret uydurmadan köyde bulunmalarını gerekmektedir. Aksi halde yanlış çıkacak olan karar kendilerinin daha sonra görecekleri zararları kaçınılmaz olacaktır. Uğrak Köyü'ne sınırları yakın olan Ortayol Köyü, Yüce hisar, Akbucak, Boğaziçi köyü,ve tomaslidan kara yoluna kadar herkesin sorunudur.
     
     
Dursun Ahmet Gülhan/İstanbul 12/03/12 10:23  
Köyümüzün en yaşlısı lumonun Mustafa dayının ölümünü duyduk. geriye bıraktığı çocukları ve torunlarına ve hısım akrabalarına baş sağlığı dileriz.
Mekanı Cennet Olsun..
Gülhan Ailesi
     
     
Dursun Ahmet ve Sevgi Gül/İstanbul 12/03/12 10:20  
Köyümüzün en yaşlısı Lumonun Mustafa Dayının Ölümünü Duydum..Geriye Bıraktığı Bıraktığı Çocukları ve torunları ve hısım akbalaraına baş sağlığı dileriz..
Mekanın Cennet Olsun
     
     
Mehmet Cihanoglu/İzmir 12/03/12 09:38  
Değerli Büyüğümüz Mustafa NUMANOGLU'nun ölümünün üzüntüsünü tüm yakınlarıyla paylaşıyor.Gani,gani rahmetler diliyorum
     
     
ALİ KEMAL KARAHAN/ANKARA 12/03/12 07:30  

KÖYÜMÜZÜN EN BÜYÜKLERİNDEN MUSTAFA AMCAMIZ,DAYIMIZ ,ABİMİZ,BABAMIZIN ÖLÜMÜ HEPİMİZİ ZİYADESİ İLE ÜZMÜŞTÜR. KENDİSİNE ALLAHTAN RAHMET,TÜM ÇİNGİT'LİLERE BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUZ.
YEMAKOĞULLARI AİLESİ
     
     
S.Uğur Davutoğlu/ANKARA 12/03/12 06:40  
Mustafa dedeye ALLAH, tan rahmet dilerim.cingit halkının başı sağolsun.nur içinde yatsın.
     
     
Em.B.kom.Mustafa Akkaya/S.Ev.ANKARA 12/03/12 05:39  

Hakkın rahmetıne kavuşan Mutafa Amcanın mekanı cennet , dost ve akrabalarının başı sağ olsun.

AKKAYA AİLELERİ
     
     
BAHADIR AKBİN/İZMİR 11/03/12 19:20  
Mustafa amcaya Allahtan rahmet diler mekanı cennetolsun çöçüklarına vetorunlarına baş sağliği dileriz bahadır ve melahat akbin
     
     
Uğrak Köyü Kültür Derneği/ 11/03/12 15:42  
Değerli büyüğümüz, Mustafa Seferoğlu'na allah'dan rahmet, sevenlerine ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
     
     
ibrahim eren/pazar/rize 11/03/12 13:14  
Mustafa amcanın vefatını öğrenmiş bulunmaktayız ve çok üzüldük.Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun Ailesine de Allahtan sabırlar dileriz. İbrahim Eren ve Ailesi
     
     
Kahraman KAHRAMANOĞLU/Ankara 11/03/12 12:12  
Lumanoğlu MUSTAFA SEFEROĞLU, Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma; Mevlâ-yı Kerim'den rahmet, çocuklarına, torunlarına, akraba ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Durağı cennet olsun.
     
     
Yılmaz SEFEROĞLU/Ordu 11/03/12 07:56  
Lumanoğularından Merhum Hüsnü SEFEROĞLU, Merhume Firdevs ALPAK, Naciye KARAHAN, Gülsen KARAHAN, Havva ATEŞ'in babaları, Ahmet, Kadime, Yılmaz SEFEROĞLU, İbrahim, Fatoş, Hasan, Kasım ALPAK'ın dedeleri Lumanoğlu MUSTAFA dede, 11 Mart Pazar günü Ankara'da vefat etmiştir. Cenazesi 12 Mart Pazartesi öğle namazına müteakiben Çingit'te toprağa verilecektir. Dost ve akrabalarına duyurulur.
     
     
Uğrak Köyü Kültür Derneği/ 10/03/12 08:59  
Sevgili Çingitliler, 12 Mart 2012, saat 14.00 de müsait olan tüm çingitlileri, Ankara Karanfil sok Konak Cafe'ye bekliyoruz.
02 Nisan tarihinde köyümüze çıkacak bilir kişi heyeti konusunda bilgilendirme yapılacak.Bu konuya duyarlı olan herkesin görüşlerini paylaşmak amaçlı olarak toplantıya katılmalarını bekliyoruz.
     
     
UĞRAK KÖYÜ KÜLTÜR DERNEĞİ/ANKARA 08/03/12 11:16  
Sevgili çingitliler taş ocağı için köyümüze gelecek olan bilir kişi heyetinin kadın erkek demeden tüm ÇİNGİTliler tarafından karşılanması,hatta komşu köylerinde destek vermesi sağlanmalıdır..şirket mensuplarının yanlış bilgi vermesi engellenmelidir..Bu konuda Muhtarımız ABDULLAH EREN,e Çok iş düşecektir lütfen herkes azalarımızla beraber muhtara destek olsun..sakın yanlış davranışta bulunmayalım ... şansımız açık olsun SAYGI VE SEVGİLERİMİZLE...
     
     
UĞRAK KÖYÜ KÜLTÜR DERNEĞİ/ 07/03/12 08:15  
Taş ocağı için köyümüze gelecek olan bilirkişi heyeti 2 NİSAN pazartesi günü saat 9 da pazar kaymakamlığından köye hareket edecektir duyarlı olan hekesin desteğini ve yardımlarını bekliyoruz
     
     
Mehmet Cihanoğlu/İzmir 01/03/12 07:09  
Balıkçıoğlu Ve Davutoğlu Ailelerinin Acılarını Paylaşır,Merhum ve Merhum'e büyüğümüze rahmetler diliyorum.Nur içinde yatsınlar.
     
     
S.Uğur Davutoğlu/ANKARA 01/03/12 03:52  
davutoğlu;larından ayşe halamız hakkın rahmetine kavuşmuştur.29.02.2012 de hacıbayramda namazı kılınmış olup yenimahalle mezarlığına kaldırılmıştır.halama rahmet,hepimizin başı sağolsun..
     
     
ibrahim eren/rize pazar üğrak köyü 27/02/12 15:41  
beyler bu gün ben köyümüz ile ilgili yazılari okudum güzel ancak bu sabah saat 10 dapazara ınmem icap etti taşocaği sahıbının araçlari lamgo yol ayrimını ayiran köprülerin arkasindan onlarca kamyonla kum çakıl alıyor bana göregurgenın dıbıne guve girdı bir şeyler yapmanın zamanı geçiyor eğwr bu şekılde devam ederse yazın hep çok sevdiğimizköyümüze nasil çikacağiz biran düşünün lütfen bir an onlarca kamyon ve benim güzel akrabalaqrim yakınlarim geleceğimiz lütfen birkere daha düşünün yarin çok geç olbılır hepinize sevgiler saygılar

KOD:
     
     
Alaattin FERAH/ANKARA 26/02/12 15:31  
DEĞERLİ HEMŞERİMİZ MUSTAFA BALIKÇIOĞLU'NA ALLAHTAN RAHMET, DEMİRCİOĞLU AİLESİNE VE TÜM SEVENLERİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUM.

     
     
Turgut Balıkçıoğlu/RİZE 26/02/12 05:29  
DEĞERLİ BÜYÜĞÜMÜZ MUSTAFA BALIKÇIOĞLU'NU KAYBETMİŞ BULUNMAKTAYIZ DEMİRCİOĞLU SÜLALESİNE BAŞ SAĞLIĞI VE ALLAHTAN SABIRLAR DİLERİZ.
     
     
Mehmet Cihanoğlu/İzmir 14/02/12 13:16  
Düzenlenen hamsi şöleninde!
Fotoğrafları ile Çingit'imizi İzmir'e taşıyan Mustafa KARAHAN kardeşim'i bende kutluyorum.
Halil Kardeşim !Sabesedeki Gürgen'i
DÜNYAYA AÇILAN PENCERE-GURBET'E GİDEN YOL
Düşüncemle ben sahiplendim,İstediğin an misafirim olur,Doya,doya seyrebilirsin.
Ayrıca!
Tüm geliri Özürlü'lere tekerlekli sandalye temininde kullanılması koşulu ile Fotoğraflarını Çiğli Belediyesi'ne hediye eden Mustafa Karahan kardeşimi bu güzel jesti dolaysı ile tebrik ediyorum.
Tüm köyümün güzel insanlarına sevgiler,saygılar diliyorum.
     
     
HALİL AKBİN/İZMİR 12/02/12 08:12  
SERGİYİ BEN GEZDİM ÇOK GÜZEL KARADENİZ RESİMLERİ VAR BİZİM KÖYDENDE 5 TANE ÇOK GÜZEL RESİM KOYMUŞ TAM KARTPOSTALLIK HELE SABİSEDEKİ YAKUPLARIN GÜRGENİ ÇEKMİŞ HERKESİN GÖRMESİNİ İSTERİM ÇOK HARİKA İZMİRLİLER BU RESİMLERE HAYRAN KALIYO MUSTAFA KARAHANIN ELİNE SAĞLIK BİZİM KÖYÜ İZMİRDE ÇÖK İYİ BİR ŞEKİLDE TEMSİL EDİYOR VE TANITIYOR KÖYÜMÜZ ADİNA TEŞEKKÜR EDİYORÜM
     
     
Mustafa Karahan/İzmir 06/02/12 05:15  
9/13 Şubat tarihleri arasında İzmir/Karşıyaka Bostanlı pazar yerinde bu yıl 4'üncüsü düzenlenen "Karadeniz Günleri,Hamsi Şöleni"nde Karadeniz fotoğraflarımdan seçtiğim, içinde 5 Çingit fotoğrafımında yer aldığı fotoğraf sergimi beğeninize sunuyorum,davetlimsiniz..
     
     
Kahraman KAHRAMANOĞLU/Ankara 04/02/12 20:35  
Çingitimizin emektârlarından Cemale KOCAMAN, Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Mekânı cennet olsun. Başta çocukları Hamdi ve Hanife olmak üzere torunları, akrabaları ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.
Biz Ahmedinkiler sülalesi olarak Cemale halamızın iyiliğine şahidiz. Dualarımız onunla…
     
     
UĞRAK KÖYÜ KÜLTÜR DERNEĞİ/ 03/02/12 12:26  
Köyümüzde yapılmak istenen taş ocağı için açtığımız davadan dolayı 6 şubatta gelecek olan bilirkişi heyeti hava muhalefeti dolayısıyla (tarihi daha sonra belirleneceği) ileri bir tarihe ertelenmiştir.Tarih belirlenince yine bu sitede ilan edilecektir. Geniş bir kamuoyu oluştumak için duyarlı vatandaşlarımızın bize yardım etmesini bekliyoruz.
Komşu köylerinde katılımıyla genişbir halk kitlesiyle o tarihte taş ocağı yapılacak bölgede toplanabiliriz. Bu konuda bir fikri düşüncesi olan bu sitede yazabilir veya bizle temas kurabilir şimdiden teşekkür eder bütün müslüman aleminin kandilini kutlarız.
     
     
ALİ KEMAL KARAHAN/ANKARA 03/02/12 09:34  

Tüm çingitlilerin
mübarek mevlit kandillerini kutluyor, sağlıklar diliyorum.
ali kemal karahan
     
     
Mehmet CİHANOGLU/İzmir 02/02/12 07:50  
En Yakın Komşumuz,Sevgili Firdevs ablamızın ölümü haberinin üzüntüsünü tüm yakınları ile paylaşııyor,Evlatları Emine,Yaşar,Başar ve Ahmet'e başsağlığı diliyor,Sevgili ablamıza gani,gani rahmet diliyorum.
     
     
bahadır akbin/İZMİR 01/02/12 16:14  
firdes ablamizin ölümünü duyduk Allahtan rahmet geri kalanlara baş sağliği dileriz devişin huseyın ve sundusun kızları hafize,melahat ve nezahat
     
     
Kahraman Kahramanoğlu/Ankara 01/02/12 08:06  
Alaattin Ferah'a güzel ifadelerinden dolayı teşekkür ediyorum.
Mahmut Akcengiz'in ifade ettiği "Taş Ocağı" meselesinde; herkes elinden geldiği kadar fedakârlıkta bulunmadıkça çözüme ulaşamayız. Çingit'in arazisini, tarihî ve tabii güzelliklerini Çingitliler korumalıdır. "Taş Ocağı" meselesi sadece bir mahallenin meselesi değildir.
Bu konuda görsel basının imkânlarından da yararlanma yolları araştırılmalı, haklı davamızın duyulmasını temin etmeliyiz.
Ancak bazı noktaları gözden uzak tutmamak lazım:
!-) Çingitimizde son otuz yıl içerisinde 50 (elli)ye yakın tarihî ev, sekiz değirmen , 70 yakın serender yokluk alemine karıştı.
2-) Her puğa (ırmak) yatağı, sahipsiz kalmış her yer (en çok da Kirazınsırtı) adeta çöplüğe çevrilmiş durumda.
3-) Kesilenlerin ve kuruyanların yerine yenileri dikilmediği için bir çok meyve türü kaybolup gitti veya kayboluyor. (Kirazınsırtı'nda bir tek kiraz Camisırtı'nda bir tek armut ağacı yok.)
4-) Tapusunu alan kimileri üzerindeki orman varlığını paraya dönüştürebilmenin çarelerini aramakta.
5-) Çingitimizde hemen hemen herkes; birileriyle dargın, mahkemelik, kavgalı... Bu meseleleri çözüme kavuşturacak fedakâr, bilge adamlardan yoksunuz.
NOT: Yukarıda bir kaçını sıraladığım problemlerin hiçbirinin sebebi siyasiler veya dış güçler değildir. Çingitlilere, akrabasına, mahallelisine, komşusuna sevgi - saygı duymayan insanlar, Çingit'in tabiatını ve tarihini ne yapsın?
Sevgiyle kalın...
     
     
Kahraman Kahramanoğlu/Ankara 01/02/12 07:35  
Merhum Cihan'ın Ahmet'in kızı Firdevs Cihan'a Mevlâ-yı Kerim'den rahmet diliyoruz. Mekânı cennet olsun. Çocukları, torunları ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.
Yüce Yaradan, geride kalanlara uzun ve hayırlı ömürler versin.
KAHRAMANOĞLU ailesi.
     
     
başar cihan/ankara 31/01/12 20:09  
CİHANIN AHMETİN(DEVİŞLİDEN)KIZI CANIMIZ ANNNEMİZ FİRDEVS BAYRAKTAR'I 31.01.2012 ÖĞLE İTİBARİ İLE KAYBETMİŞ BULUNMAKTAYIZ. ALLAH RAHMET EĞLESİN. MEKANI CENNET OLSUN.
01.02.2012'DE ÖĞLE NAMAZI İTİBARİ İLE SİNCAN ÇİMŞİT MEZARLIĞINA DEFNEDİLECEKTİR.tel"05428087903-05333398141(başar cihan)05385553779(ahmet cihan) ÇOCUKLARI:
YAŞAR CİHAN
BAŞAR CİHAN
AHMET CİHAN
EMİNE CİHAN PINAROĞLU
     
     
Alaattin FERAH/Ankara 28/01/12 17:34  
Saygıdeğer köylüm Kahraman Kahramanoğlu; Rahmetli babanızın ölüm yıldönümünde, duygu dolu ve güzel bir anlatım ile hatıralarınızı canlandırdığınız yazınızı sonuna kadar okudum.
Böyle insanların nesli maalesef tükeniyor artık.
Rahmetli babanızı ölüm yıldönümünde unutmayıp, böyle güzel ifadeler ile burada anlatarak, bizlerinde bir rahmet göndermemize vesile olmanız; rahmetlinin güzelliklerinin yanısıra, sizinde hayırlı bir evlat olduğunuzu göstermektedir.
Bu vesile ile rahmetli babanızın ölüm yıldönümünde, Allahtan rahmet dileyerek, sizlere, ailenize ve bütün sevenlerine sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. Mekanı cennet olsun.
     
     
MAHMUT/ANKARA 28/01/12 16:00  
Merhaba!
Öncelikle Çingit ve Meleskür Köylerinin, memleket sevdalısı,doğasını,çevresini seven;çocuklarına ve torunlarına dedelerinden emanet aldığı şekliyle teslim etmek isteyen hemşehrilerime sesleniyorum:
Bilindiği gibi arazilerimizin önemli bir kısmı kadastro çalışmaları sonucu elimizden alındı.Şimdi de aynı araziler,bir takım kişi ya da şirketlere "kum ocağı,taş ocağı" vb. kurulmak üzere verilmektedir veya verilmeye çalışılmaktadır.Son iki yıl içerisinde bu arazilerden kimlere gittiği belli olmayan, yüzlerce ton kum,taş, odun ve kereste taşınmıştır.
Kendi ellerimizle yetiştirdiğimiz ormanlarımız birileri tarafından talan edilmektedir.
Bu gibi işlerin engellenmesi için Türkiye'nin dört bir yanından bir araya gelen insanlar Ankara'da İstanbul'da toplanarak seslerini duyurmaya çalışırken, bizim insanlarımız kahvehane köşelerinde oyun oynamakla ya da Sukitap'ta, yaylada içki içmekle meşgul oldular (tabii ki bunları yapmak da en doğal haklarıdır).
Sevgili hemşehrilerim,
Artık biraz daha duyarlı olalım. Bütün bu olanların merkezi Hükumet yetkililerinin bilgisi dahilinde olduğunu sanmıyorum, bölgesel yöneticiler tarafından organize edildiğini düşünüyorum. Zira ilgili makamlara konu ile ilgili yapmış olduğum başvurulara aradan bir seneye yakın zaman geçtiği halde hala bir cevap verilmemiştir.
Taş ocağı ve maden arama ruhsatı ile ilgili açılan dava devam etmekte olup, 6 Şubat 2012 Pazartesi günü Bölgeye inceleme yapmak üzere Bilirkişi gidecektir. Konuya duyarlı olan tüm hemşehrilerimi 6 Şubat Pazartesi günü saat 9:00'da Çingit Köyü Cihanlı Mahallesi Tabeet mevkiinde gelen heyete yeterli bilgi vermek ve yol göstermek üzere bekliyorum.
Sevgi ve saygılarımla
Mahmut AKCENGİZ
     
     
Kahraman Kahramanoğlu/Ankara 27/01/12 14:37  
Babam Şemsuttin KAHRAMANOĞLU benzersiz bir insandı.
Doğum tarihi belirsizdi. Seferberlik yıllarında, küçük bir çocuk olduğunu söylerdi. Cumhuriyet’ten önce , İstiklal Harbi yıllarında ilkokulda (ilkmektep) üç yıl okumuş olduğuna göre herhalde 1910-1911 tarihlerinde doğmuştu.
Seferberlik ve İstiklal Harbi yıllarına ait ilginç hikâyeler anlatırdı. Bunca zamandır okuduğum hiçbir kitap, makale, araştırma veya belge babamın anlattıkları kadar hakikate uygun ve etkili değildi. “Seferberlik ve İstiklal Harbi yıllarında sabahleyin bütün Çingit, ağlama sesleriyle uyanırdı” derken onun da gözlerinin yaşardığını fark ederdim. O; kıtlık, yokluk, açlık, sefalet yıllarının canlı tanığıydı.
Beni her zaman hayrette bırakan bir hafızası vardı. Kaçkar Dağları’nın bütün yaylalarını, Hemşin’in bütün köylerini hatta bütün köylerdeki bütün aileleri ayrıntısıyla bilir ve tanırdı. Evet, bu durumda Çingit-Hemşin’in hatırı sayılır bir sülalesi olan Ahmedinkiler in tornu olmasının da etkisi vardı. Fakat babam kendi yaşadıklarıyla da çevresini genişletmişti. İlk gençlik yıllarımda fark ettim ki Hemşin’de hangi köye, hangi mahalleye, hangi eve gidersem gideyim mutlaka babamın dost ve arkadaşları vardı. 2004 yılının Temmuz ayında Rize’ye doktora gittik. Babam doktora “Nerelisin” diye sordu. Tepanlı olduğunu öğrenince doktora “Kimlerdensin” dedi. Doktor ailesinin adını söyleyince babam o ailedeki erkeklerin adlarını saymaya başladı. Doktora “Baban bu söylediklerimden hangisi” diye sordu. Babam, doktorun anne tarafına da anlatmaya başlayınca doktor dayanamayıp “Amca sen Tepanlı mısın?” diye sordu. Babamın verdiği cevap hâlâ beni hayretlere gark etmektedir. “Ben Tepan’ı o kadar iyi bilmem oğul.”
Fenni kovan arıcılığını Çingit ve bütün Hemşin’e ilk getiren oydu. Marangozluktan mükemmel seviyede anlardı. İlk fenni kovanını ziraat müdürlüğünden almıştı. O ilk kovandan hareketle, ondan daha güzel onlarca kovan yaptı. Herkesi fenni arıcılığa teşvik etti. Arıcılıktan anlamayan fakat bu işi yapmak isteyen bir çok kişiye yardımcı oldu.
Babam ilk gurbete çıktığında 12-13 yaşlarındaymış. 1980li yıllara kadar ailemiz maddi anlamda rahatlığa kavuşamamıştı. Babam, ilerleyen yaşına rağmen 1960’da başladığı evin borçlarını ödemek ve evi tamamlayabilmek için birçok kere yeniden gurbete çıkmak zorunda kalmıştı. 1970li yıllarda Ankara’da çalışırken kışın kaldığı yerin penceresi olmadığı için üzerine bir karış kar yağdığını başkalarından duyardık. Bunu babamıza söylediğimizde “O zaman şartlar zordu oğul” der ve geçiştirirdi. (Oysa ben bu yazıyı, muhafazalı, kaloriferli bir evde yazıyorum.)
Babamla çocukluk ve gençlik yıllarımda birbirimize hep mesafeliydik. Öyle ki hayatımda bir kez olsun babama fıkra anlatamamış, şaka yapamamışımdır. Fakat son yıllarda durum değişmeye başlamıştı. İlişkimiz baba-oğul gibi değil de arkadaş gibi olmuştu. Zamanla bu arkadaşlık dostluğa dönüştü. Öyle ki son zamanlarda babam dünyadaki en yakınım olmuştu. Kendimi ona en yakın hissetmeye başladığım günlerde , o; dünyadan ayrılmaya hazırlanıyordu. Hazırlığı uzun sürmedi. 27-01-2011 saat 21:30 civarında dünya yolculuğunu tamamladı.
51 yıllık babam, hayatında bir kez olsun benden bir bardak su bile istememişti. Babamın bir tek isteği olmuştu çocuklarından: Çingit’te dedesi Kahraman’ın koynuna konulmak. Bu tek maddelik vasiyetini yerine getirmek için bütün çocuk ve torunları seferber oldu. Herhangi bir zorlukla da karşılaşmadan vasiyeti gerçekleşti. Onu kabrine koyarken içimden bir şeyler koptu diyemem. Çünkü uzun süre içimi hissetmedim.
Babamı uğurladığımız sabah, bütün gökyüzü açıktı. Cenaze namazı kılınırken Açoba ve Ağup’un başlarını duman sarmaya başladı. Onu kabrine koyup ilk toprakları atmaya başladığımızda bulutlar güneşi kapatmaya başladılar. Mezarı toprakla kapandığında güneş de bulutlarla kapanmıştı. O gün akşam başlayan kar yağışı hiç durmadı. Kar hiç durmadan içimde yağmaya devam etti. O ŞEMSUTTİN idi. O benim gönlümün güneşiydi. O benim ışığım idi.
2011 yılının 29 Ocak’ının akşamı Çingit-Güneli’deki evde her biri belki yüzlerce kere babamın elinden geçmiş tahtalara dokunarak ağlamak istedim ; olmadı. O yokluk yıllarında, bu evi ne zorluklarla yaptırmıştı?
“İstediğim kadar, istediğim gibi ağlayamazsam istediğim gibi, istediğim kadar susarım” dedim . O da olmadı. Modern zamanlar istediğimiz gibi bize matem hakkı da vermiyor. Bütün hayatını ciddiyetle yaşadı babam. Yapamayacağı bir işten söz etmedi. Başladığı hiçbir işte de zorluktan söz etmedi. Sevgili babamı; muhabbet, hürmet ve hasretle yad ediyorum.
Bütün sevenleri, çocukları, torunları, gelinleri, damatları, yeğenleri, tanışları, Çingitliler ve Hemşinliler adına yüce Mevlâ’dan Şemsuttin KAHRAMANOĞLU’na rahmet diliyoruz.
Mekânı cennet olsun…
     
     
kadir turan/ankara-batıkent- 06/01/12 18:03  
...işte hayat,,ne çabuk geçti,,,,,,meleskurden,,halise saral ince ,,izzet öktem,,,çingitten,,memduk hoca,ayşe hoca, ve kebire hoca,,bir zamanların kişilerin aydınlanması için emek veren insanlar,,,ayşe hocanın,eşinin ölümünü duydum ve bu kişileri yakınan tanıyan ve okuyan öğrencileri olarak,,merhume rahmet ailesine metanet dilerim,,,........beyhan -kadir turan ,ailesi,,
     
     
FATOŞ CİHANOĞLU/İSTANBUL 05/01/12 09:32  
ÇİNGİTİMİZ AİLELERİNDEN ,HACI KASIMIN AYŞE ALPAK ŞAHİNBAŞ ÖĞRETMENİMİZİN ÇOK SEVGİLİ EŞİ ÖĞRETMEN NİYAZİ ŞAHİNBAŞ AMCAMIZIN VEFAT HABERİNİ AZ ÖNCE OKUDUM.
BURSA'DA UZUN SÜREDİR HASTANE YOĞUN BAKIMINDA TEDAVİSİNE KIZLARI VE OĞLUNUN,BABALARININ SAĞLIĞINA KAVUŞMASI İÇİN ÇOK ÇABALADILAR.
NİYAZİ AMCA'MA ALLAHTAN RAHMET VE TÜM ÇOCUKLARINA, TORUNLARINA VE AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM...
     
     
rukiye ferah/ankara 01/01/12 08:22  
niyazı öğretmenın ölumunu duydum benım oğretmenımdı çok üzgunumallah rahmet eylesın eşive çocuklarının başi sağ olsun
     
     
Fatoş ALPAK/Rize/Çayeli 31/12/11 05:17  
Hacıkasımın Fikri ALPAK'ın damadı Ayşe ALPAK'ın eşi Çingit Köyü eski öğretmenlerinden Niyazi ŞAHİNBAŞ bugün Bursada vefat etmiştir. Cenazesi ikindi namazının peşinden defnedilecektir. Dost ve akrabalarına duyurulur.
     
     
uğrak köyü derneği/ankara 30/12/11 11:54  
Sevgili ÇİNGİTLİLER...2012 yılının ülkemize,milletimize ve köyümüze hayırlı olmasını temenni eder,Sağlık ve mutluluklar getirmesini dileriz....
     
     
kadir turan/ankara-batkent 29/12/11 07:33  

...YENİ YILIN YURDUMUZA YÖREMİZE HAYIRLAR GETİRMESİNİ DİLER,MUTLUK SAĞLIK TEMENNİ EDERİM...................
ÇİNGİT.COM..HABERLEŞMEDE BİZLERE KATKILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDER BAŞARILARINI DİLERİM.........................
..Hemşinliler hoytur kulübü derneği..
...rize pazar ortayol köyü derneği ..
....meleskur palovit birliği....radyo palovit....
.............www.facebook-te...size ço yakın....
     
     
Kahraman KAHRAMANOĞLU/Ankara 27/12/11 20:57  
Gençağa Mustafa Ferah ve Arifinkilerin torunu Metin Kocaman'a geçmiş olsun dileklerimizle birlikte acil şifalar diliyoruz.
     
     
Kahraman KAHRAMANOĞLU/Ankara 27/12/11 20:54  
Gençağa Dursunahmet Kocaman'ın damadı Mustafa KARAGÖZ Konya'da geçirdiği elim bir trafik kazsı sonucunda Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Mekânı cennet olsun. Başta eşi Aysun olmak üzere kederli ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.
     
     
ALİ KEMAL KARAHAN/ANKARA 27/12/11 07:09  
RİZEDE BİRİ DEVLET DİGERİ ARAŞTIRMA HASTANESİNDE YATMAKTA OLDUKLARINI ÖĞRENDİĞİM ,GENÇAĞALARDAN MUSTAFA FERAH VE ARİFOĞULLARINDAN
(YEĞENİM ) METİN YASİN KOCAMAN'A SEVGİLERİMLE ACİL ŞİFA DİLİYORUM.
ALİ KEMAL KARAHAN
     
     
ALİ KEMAL KARAHAN/ANKARA 27/12/11 06:59  
Çamlıhemşin-Hemşin vakfının
Değerlerimizi anıyoruz
başlığı altında organize ettiği etkinliklerden ilki olan MERMENAT KÖYÜ MOLLA HASAN ( ŞEYH OĞULLARI) Ailesinden merhum,
Tarihçi-Araştırmacı-Yazar
MUZAFFER ARICIYI
anma toplantısı
07 OCAK 2012 Saat 13.00 da TÜRK HUKUK KURUMU Adakale Sokak No 28 Kızılay ANKARA
Adresinde yapılacaktır.
Tüm çingitli hemşehrilerimiz davetlimizdir.
yüksek Mimar
Ali Kemal KARAHAN
Çamlıhemşin-Hemşin Vakfı 2.Başkanı
     
     
Mustafa AKKAYA Em.baş. ko/Suba y ev.ANKARA 25/12/11 15:46  
Meleskür köyü dernek bşk. Kadır Turan mşallah kendıköyünün sorunlarını çözdün birkaldı bızım köyün kafesındeki çay fiatı.
Demek çingit' te bu sorunu çözecek kimse kalmadı bu görev sana verildı.
Demek çingit' e milleti görmeğe değilde kafeyi görmeğe glıyorsun
Bak çingit derede taş ocaği açılıyor.burdan çıkacak kamyonlar senin köyden geçecek.dinamıtler patlayınca sızın köydeki evler zarar görmeyecekmı?yollar bozulmıyacakmı?
İŞTE BU BELADAN kurtulmak için köylüler ve köydernekteki arkadaşlar top yekün seferber olduğumuz bu zamanda.dernek başkanı olarak demıyorsnki ;maddı manevı yanınızdayım,elımden gelenı yapmaya hazrım demıyorsun.Köy kahvesınde ki çay fiatını örnekler vererek belirliyorsun.
Brova demek köyler arası dernek dayanışması böyle oluyor.
     
     
kadir turan/ankara-batıkent 24/12/11 13:35  
,,SELAM OLSUN ÇİNGİT ,,CAFE,, İŞLETMESİNE,,,
..UĞRAŞIP DİDİNMİŞ,, İŞ,, YERİ AÇARÇIN EKMEK PARANI KAZANMAK İÇİN,,, DAĞIN TEPESİNDE,, VE KENDİ KÖYÜNDE VİLAYET VE İLÇELERDE OLMAYAN GÜZELLİK SUNARASIN HERKES GİPTA EDER KENDİ KÖYÜN TAKDİR ETMEZ BU TİCARET İŞİN,, İÇİNE PARA GİRERSE YANLIŞ SESLER ÇIKAR.İŞ MÜKADESTTİR HİZMETİNİ VER KARŞILIĞINI MUTLAK AL,,,SAYIN,,İŞLETMECİ,,HAKAN IŞIKGÜL,,DURMAK YOK YOLA DEVAM BİZLER SENİN İÇİN GELDİK AİLECE SENİN İŞLETMENE DOĞA İÇİN VE YADA ÇİNGİTTEKİ KİŞİLERİ GÖRMEK İÇİN DEĞİL,,SENDEN RİCAM,,,SANAL ORTAMDA ELEŞTİRİ ,,,YAPMA HİZMETİ VER FİATI ONA GÖRE AYARLA AYDERDE ÇAY 1,50 EN AZI SENİN ONDAN EKSİĞİN ,,YOK,,
...YENİ YILIN ÇİNGİT HALKINA HAYIRLAR GETİRMESİNİ DİLER,SEVGİ VE SAYGILARIMLA,,,
..meleskur palovit birliği...hemşinliler hoytur kulübü..
.........................................
     
     
Mustafa Akkaya.Em.baş.kom/Sbayev.ANKARA 23/12/11 17:14  
Halen RİZE' de hastahanede yatmakta olan Gençağalardan Mustafa Ferah ile belfitiğindan ameliyat olan Metin Yasın Kocaman 'a ageçmiş olsun der.

Acil şifalar dilerim.
     
     
ali/almanya mainz 21/12/11 11:33  
sayin mustafa akkaya ben hayatim boyunca paraya tamah etmedim almanyada yasayan bir türk olarak sanmayinki bizler burada cok kazaniyoruz burada zorluklari yasamayan anlayamaz ben 2 yildir gelemedim ülkeme anne ve babami görmeye yani siz anlayin ki ne zorluk icindeyiz elimde olsa ilk önce ailemin yikilan evini yaptiririm bu benim icimde yaradir köyümü sev,eye gelince en az sizin kadar severim ama imkanlar yeterli olamayinca gelmekte olamadi ama unutmadim saygilarimla
     
     
uğrak köyü derneği/ankara 21/12/11 08:21  
Sevgili Çingitliler..Son yıllarda köyümüzün başına musallat olan doğa ve tabiat düşmanlarına karşı, verdiğimiz hukuk mücadelemizde bizleri yalnız bırakmayan her türlü maddi ve manevi desteği esirgemeyen hemşehrilerimize köyümüz adına teşekkür eder,selam ve sevgilerimizi sunarız...
     
     
Abdullah eren/Rıze.Pazar .uğrakkoyu 20/12/11 17:00  
uğrakkoyu Muhtari olarak butun koy halkıne gosterdıkleri .ılgıden dolayı teşekur edıyorum ınşallah .Organık çay satışı koyumuze yenı umudler ve.daha bol kazanc getırecektır tabıyıkı ılk uçsene verım duşecektır nezamankı .Toprak asıtlı gubreden ar inince yenıden organık gubreyılen guclendırılıcektır.bunedenlen dolayı çaykurden halkın zarar gormemesını 4 koy muhtarı taleb etmeye çalışacağız koyhalkı yuzde doksan i nın uzerınde katılmıştır organık uretıme geçmış bulunmaktadır. Herkese hayırlı olmasını yuce .Allahtan dılıyorum. Abdullah.Eren
     
     
Uğrak Köyü Muhtarlığı/ 15/12/11 15:17  
Uğrak Köyü Muhtarlığı'ndan önemli duyuru.

Çaykur Genel Müdürlüğü'nden verilen bilgilere göre Uğrak Köyü'nde (Çingit) organik çaya geçiş yapılmıştır. Organik çay sertifikalarını almak isteyen kişiler 23 Aralık Cuma gününe kadar başvurularını yapmak durumundadırlar.
Köye gidemeyecek durumda olan kişiler köyde bulunan tanıdıklarına yetki vererek başvurularını yapabilirler. Sertifika alan kişiler çay dışında bal,kivi gibi ürünlerinide organik sertifikası ile satışa sunabilecektir.
Sertifika almamakta ısrar eden kişilere Çaykur Genel Müdürlüğü tarafından çay alım kotası uygulacaktır. 23 Aralık Cuma gününe kadar başvuru yapan kişilerin yaklaşık 1500-2000 tl civarında masrafları Çaykur Genel Müdürlüğü'nce karşılanacaktır. Süre bitiminden sonra yapılan sertifika başvuru masrafları başvuruyu yapan kişiye aittir.

Konu ile ilgili Uğrak Köyü Muhtarı Abdullah EREN'den bilgi alabilirsiniz.
Tel:0537 433 55 17
     
     
MUSTAFA AKKAYA --Em. Baş./Subay ev. ANKARA 15/12/11 06:06  
Almanya dan yazan Ali kardeşköyumuzu sevıyorsun, iyide köynasıl sevılır blıyormusun...KÖYEMADDI yoksa MANEVİ DESTEK.bularıda yapamıyorsan ..senelık ızınlerde gelıp köyun havasınıtenefüs edıyorsan bence köyünü sevıyorsun dıyebilırım.

Ali sen şimdi Almanya 'da yaşadığına göre maddı durumun bizlere göre çok iyidır .bızım köyderneğının durunuda ortada ... Haydı bakalım dernek hesbına iyi bir havale çıkarda köylülerde senı sevsın.....
Yurt dışında çalşan tüm ÇİNGİT' lı lere selam ve saygılar.
     
     
ali /almanya 14/12/11 11:51  
herkese selam ve saygilar izne geldiyim vakit bende derneye gelmek isterim bu vesile ile köden insanlarla tanisma imkanimda olur kadioglu aileside bu vesile ile yeniden hatirlannir ben köyümü seviyorum saygilarimla
     
     
uğrak köyü derneği/ankara 13/12/11 13:55  
sevgili çingitliler..aşağıda isimleri yazılan hemşehrilerimiz, kendi sülalelerinin sorumlusu olarak bulundukları şehirlerde, derneğimize ve köyümüze hizmet için yardımda bulunulması amacıyla tesbit edilmişlerdir..Şayet isimleri yazılmamış gönüllü yardım severler varsa telefonla yada bizzat toplantılara katılarak bizlere destek verebilirler..katkılarınız için şimdiden teşekkür eder sevgilerimizi ve saygılarımızı sunarız...
     
     
Uğrak Köyü Kültür Derneği/ 11/12/11 15:55  
Derneğimizin, 11 Aralık 2011 tarihinde yapmış olduğu toplantı da alınan karar doğrultusunda, geniş katılımlı olarak yeni bir toplantı yapılmasına karar verilmiştir.
18 Aralık 2011 tarihinde yapılacak bu toplantıya aşağıda isimleri yazan kişiler özellikle davetlidir.
Programları müsait olan tüm arkadaşlarımızı, toplantıya katılmaya davet ediyoruz. Şehir dışında veya Ankara'da olup da toplantıya katılamayacak olan kişilerin, aşağıda telefon numaraları bulunan kişiler ile iletişime geçmelerini rica ediyoruz.
Göstereceğiniz duyarlılık için şimdiden teşekkür ederiz. Toplantıda görüşmek dileğiyle.
Adnan Karahan
Ali Cafer Kocaman
Bahadır Atay
Birol Akkaya
Dursun Ferah
Fatoş Cihanoğlu
Hasan Karahan
Hüseyin Ferah
İbrahim Genç
İsmail Atay
İsmail Bayraktar
Kevser Özel
Lütfü Gülhan
M.Ali Keskincihanoğlu
Mahmut Akcengiz
Mahmut Davutoğlu
Maksut Kocaman
Mehmet Akgöz
Mehmet Karahan
Mehmet Karamanoğu
Nazan Özalp
Selim Akbin
Sinan İşikgül
Sinan Yücel
Teyfik Akcengiz
Turgut Eren
Turhan Cihanoğlu
Uğur Davutoğlu
Uğur Karahan
Yaşar Ferah
Yaşar Karahan
Yılmaz Seferoğlu
Yusuf Gülhan
Yusuf Sarıkaya
İletişim Tel:
Adnan Karakan 0532 223 80 79
Mehmet Akgöz 0532 497 52 53
Selim Akbin 0533 563 60 30
Toplantı yeri: Konak Kafe
Karanfil sok. Kızılay/Ankara
Tarih: 18 Aralık 2011,
Saat: 14.00
     
     
Uğrak Köyü Kültür Derneği/ 07/12/11 10:28  
11 Aralık 2011 tarihinde yönetim kurulu toplantısı yapılacaktır.
Toplantıya tüm köy halkı davetlidir. Zamanı olan herkesin toplantıya katılmasını rica ediyoruz.
Yer: Konak Kafe. Kızılay-Ankara
Tarih: 11 Aralık 2011
Saat : 14:00
     
     
kadir turan/ankara-batıkent 05/12/11 07:56  
...ankara-dan herkese selamlar sevgiler yaşamınız kar gibi beyaz ,,gönlünüz güneş gibi olsun,,,
....meleskur palovit birliği-facebook
....hemşinliler hoytur kulübü-//////
....rize pazar ortayol köyü derneği-facebook-te
     
     
ali ışıkgül.hakan/cingit 03/12/11 12:31  
ogluma laf söz edenlerin benimle konuşmalarını bana cevap vermelerini istiyorum.ben ne dıyorsam o yazıyor benım telefonumu herkes bılıyor şimdi koydeyım beni arayın bunu oglumun sayfasındada yazdıracagım.kimse laf söz etmesin herkes işine baksın yok onu satmış yok bılmem ne yapmış kimse demesin oglum işini yapcakk hepsii bu.
     
     
aliresul/ankara 14/11/11 19:24  
sevebilecegim tek yer
     
     
g. Ferah /Zonguldak 14/11/11 19:23  
Rahmetli cemile ablaya allah rahmet başta hüseyin abi olmak üzere sevenlerine başsağlığı dilerim.
     
     
g ferah/Zonguldak 14/11/11 19:20  
Ziber halanın ölümüne çok üzüldüm.Üstüne yıldızlar yağsın mekanı cennet olsun allah gani gani rahmet eğlesin.Geride kalanlara allah sabır versin
     
     
turgut/rize 07/11/11 13:30  
Ziber KOCAMAN teyzeye allahtan rahmet kalanlara sabır dilerim.

Demiçiin Turgut Hacıosmanoğlu
     
     
ŞAZİYE ÖKTEM/Ç.KALE/YENİCE 06/11/11 06:58  
Tüm hemşerilerimin kurban bayramını kutlar, sağlıklı ve mutlu nice bayramlar dilerim. Ayrıca halamın oğlu Hüseyin DAVUTOĞLU'na başsağlığı diliyorum. ŞAZİYE CİHANOĞLU (ÖKTEM)
     
     
HİKMET KOCAMAN/ANKARA 05/11/11 14:03  
TÜM HEMŞEHRİLERİMİN KURBAN BAYRAMINI KUTLAR NİCE MUTLU BAYRAMLAR DİLERİM
     
     
uğrak köyü derneği/ankara 03/11/11 13:45  
vefatını yeni öğrendiğimiz merhume ZİBER KOCAMAN,a Allahtan rahmet kederli ailesine baş sağlığı dileriz..
     
     
hikmetkocaman/ANKARA 03/11/11 06:55  
ziber kocamana allahtan rahmet ailesine baş saglıgı dilerim
     
     
Mehmet Cihanoğlu/İzmir 01/11/11 16:36  
Rsi Söylenmezdi!Zibe hala bilirdik;Güler yüzü sevgi saçardı sanki! Başta Ahmet Olmak üzere tüm aileye baş sağlığı,Zibe halam'a rahmetler diliyorum.Mekanı Cennet olsun.
     
     
bahadır akbin/izmir 31/10/11 17:14  
MERHUME ZİBER KOCAMAN'A ALLAHTAN RAHMET BAŞTA ÇOCUKLARI OLMAK ÜZERE TÜM SEVENLERİNE SABIR DİLİYORUZ İZMİRDEN BAHADIR-MELAHAT AKBİN HAFİZE VE NEZAHAT
     
     
Kahraman Kahramanoğlu/Ankara 31/10/11 14:32  
Çingit'imizin güzeli, kalbimizin özeli Ğhospun kızı, Arifinkilerin gelini, ismi ile müsemma Ziber Kocaman Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur.
Güzel yüzlü, şirin sözlü bir insandı. Biz, bütün Ahmedinkiler onun iyiliğine şahidiz. Dualarımız onunla...
Mekânı cennet olsun. Bütün çocukları ve torunlarına baş sağlığı diliyoruz.
     
     
Yılmaz Seferoğlu/Ordu 31/10/11 12:06  
Uğrak Köyü dere mahallesinden Ziber KOCAMAN bugün Ankara'da vefat etmiştir. Cenazesi yarın Karşıyaka Camiinde kılınacak namazdan sonra Karşıyaka mezarlığında toprağa verilecektir, dost ve akrabalarına duyurulur.
     
     
abdullah eren/Rıze Pazar Çıngıt 30/10/11 16:51  
değerlı huseyın davutoğlu abıyımızın eşı mehrum cemıle hanıma alah rahmet edsın ve buyuttuğu değerlı evladıne ve çoksevdığım huseyın abımızede allahtan sabırler dılıyorum Abdullah Eren .muazzez. semra.Eren
     
     
full film izle/fullfilmizleyin.com 30/10/11 11:46  
mesajlara bakıyorumda siteniz sevilen tutulan bir yer haline gelmiş başarılar dilerim
     
     
yaşar karahan(yemakoğlu)/çingit 29/10/11 18:53  
Sevgili Cemile Ablam mekanın cennet olsun. . Hepimizin başı sağolsun. Geride kalanlara Allah sabırlar versin.
     
     
halil akcengiz/ankara 29/10/11 17:00  
CEMİLE DAVUTOĞLU'nun ölümünü şimdi öğrendim.Çok üzüldüm.Başta Hüseyin ağabeyim olmak üzere kederli ailesine ve sevenlerine baş sağlığı,merhumeye Allahtan rahmet dilerim.
     
     
Alaattin Ferah/Ankara 28/10/11 17:03  
Cemile Davutoğlu'na Allahtan rahmet diliyorum, mekanı cennet olsun, Davutoğlu ailesinin ve tüm sevenlerinin başı sağ olsun.
     
     
ali ferah/aksaray 27/10/11 15:50  
Cemile Davutoğluna Allahtan rahmetdilerim.Başta hüseyin abi ve tüm ailesine başsağlığı dilerim.
     
     
uğrak köyü derneği/ankara 27/10/11 06:27  
Davutoğlu sülalesinin sevgili gelini CEMİLE DAVUTOĞLU,nun ölümü hepimizi derinden üzmüştür..merhumeye allahtan rahmet kederli ailesine ve sevenlerine baş sağlığı dileriz...
     
     
turgutalpak/ankara 26/10/11 18:25  
başımız sağolsun
     
     
HİKMET KOCAMAN/ANKARA 26/10/11 06:42  
Cemile Davutoğluna Allahtan rahmet ailesine başsağşığı dilerim.
     
     
kadir turan/ankara-batıkent 25/10/11 05:38  
uğrak köyü dere mahallesi,HÜSEYİN DAVUTOĞLU-nun,biricik eşi -CEMİLE DAVUTOĞLU -hakkın rahmetine kavuşmuştur.merhumeye rahmet ailesine
metanet dileriz.
RİZE PAZAR ORTAYOL KÖYÜ DERNEĞİ/ANKARA
HEMŞİNLİLER HOYTUR KULÜBÜ DERNEĞİ/ANKARA
......BEYHAN KADİR TURAN...AİLESİ...
     

Ana Sayfa Yönetici Giriş
12345...23 « Önceki Sonraki »
Toplam : 2244 mesaj
Mesaj Gönder

aSgbookPHP v2.2.141029