cingit.com Ziyaretçi Defteri Mesajları

Ana Sayfa Yönetici Giriş
1...34567...23 « Önceki Sonraki »
Toplam : 2242 mesaj
Mesaj Gönder
     
Fatma Sıla AKKAYA/Adana 15/11/10 17:58  
Çingit Köyü'nün ve bütün İslam dünyasının kurban bayramını kutlar,bütün aleme huzur,sağlık ve güzellik getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ederim..
     
     
kadir turan/ankara-batıkent 15/11/10 16:18  
....KURBAN BAYRAMININ DÜNYAMIZA KARDEŞLIK DOSTLUK GETİRMESİN DİLERİM ,ÇİNGİT KÖY HALKININ BAYRAMINI EN İÇTEN DUYGULARIMLA KUTLARIM,,,
....melskur53.com,,,meleskur palovit birliği,,,
.....rize pazar ortayol köyü derneği,,,
.....hemşinliler hoytur kulübü derneği,,,
     
     
Mehmet Eren/ankara 15/11/10 16:01  
Özür dileyerek devam etmek isitiyorum katkılarından dolayı sayın Hakan ıŞIKGÜL'e teşekkür ediyorum.
     
     
mehmet eren/ankara 15/11/10 15:58  
Öncelikle herkese selam ve saygılar.Köyümüze katkılarından dolayı eski muhtarımız sayın Murat AKKAYA'ya teşekkür ederim.Bütün islam aleminin kurban bayramı mübarek olsun.
     
     
dernek/ 15/11/10 10:46  
Sevgili çingitliler..Kurban Bayramınızı kutlar,sağlık,mutluluk ve esenlikler dileriz. UĞRAK KÖYÜ DERNEĞİ
     
     
hakan akkaya/Ankara 09/11/10 07:09  
eski muhtarımız murat akkaya nın köyümüze verdiği hizmetlerden dolayı saygılar hürmetler.
hizmet yarışında bayrağı devir alan yeni muhtarımıza başarılar.
ne mutlu türküm diyene
ne mutlu çingitliyim diyene
     
     
Alaattin Ferah/Ankara 03/11/10 19:46  
Murat kardeşim; siyaseten aynı görüşleri paylaşmasak da, köyümüze, Başbakan RTE ın da katkılarıyla yapmış olduğunuz hizmetlerinizden dolayı teşekkürlerimi, görevinden ayrıldığın için ise üzüldüğümü belirterek başarılarının devamını dilerim. Başbakan RTE ın, Ülkemizin 35000 adet olan köy sayısını göz önünde bulundurarak, bu köylerin muhtarlıklarıyla ve bunun yanı sıra, emeklinin, memurun, on milyonları geçen işsizin, yanından anasıyla birlikte kovaladığı çiftçinin vs. sorunlarına da, Çingit köyümüz muhtarlığıyla bire bir ilgilendiği şekli ile, eşit ve adaletli yaklaşacak güç ve performansını görebilmek umuduyla, selamlarımı iletirim.
     
     
Mehmet Cihanoğlu/izmir 02/11/10 17:05  
Sevgili Murat!
Sayın Başbakan'a bu kadar yakın olmana rağmen görevini bırakmandan dolayı üzüldüm. Yapma be Murat Köyümüzde şimdiye kadar bu fırsatı yaklayan hiç bir Muhtar olmamıştı.Yakınlığınız devam eder,Başbakanlıkta daha güzel bir görev'e gelebilirsin ümidindeyim. O zaman Çingit ve tüm çingitlilerin sorunları gece gündüz farketmez çözümlenir düşüncemle gözlerinden öpüyor,Yeni Yaşamında Başarılar diliyorum.
     
     
murat akkaya/Rize 01/11/10 17:43  
Sayın Çingit halkı içinde bulunduğumuz şu günlerde köyümün büyük bir sorunu olan köy içi betonlama ve genişleme işini yaparak görevime son noktayı koyuyorum.Bırakmış olduğum muhtarlık görevinden sonra size şu yazıyla veda etmek istiyorum.
Önce sayın T.C Başbakanı Recep Tayyib ERDOĞAN'ın köyümüze yapmış olduğu incelik ve tevazuyla nasıl bir milletin ve ülkenin başbakanı olduğu ve o göreve nasıl yakıştığı ve o görevin ülkenin her yerine eşit ve adeletli dağıttığı ve en ufak bir köyün sorunlarını gece evde istirahat ederken bile düşünüp o köyün muhtarını gece saat 21.30 da arıyabilecek kadar kendini milletin yanında ve içinde gören büyük bir insan ve Uğrak köyünün kimsesiz olmadığını Türkiye ve Rizeye anlatan biri. Başbakanımıza Uğrak Köyü adına telefonda bir zat kendine söyledim ve şimdi huzurunuzda teşekkür ve saygılarımı tekrardan sunuyorum.
Ayrıca Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin GÜNEY köyüme 3 ay içerisinde 5 defa gelerek köyümün bütün sorunları yerinde tespit ederek gereken çalışmaları yaparak köye yapmış olduğu hizmetlerden ve işlerden dolayı sonsuz şükranlarımı ve saygılarımı sunarım.
     
     
önder akcengiz/ankara 30/10/10 18:31  
merhaba Haldun bey,
Ben Kebire Alpak 'ın torunuyum. Babaannem olur kendileri, çok şükür gayet dinç ve mutlu bir şekilde dedem Ziya Akcengiz ile beraber ankara da yaşıyor. Eğer ziyaret edip görmek isterseniz yardımcı olabilirim.
Ben Yusuf Akcengizin oğlu Önder.
onderak2012@hotmail.com
555 300 95 44
     
     
Rale Davutoğlu Yavuzer/Adana 29/10/10 16:56  
Cumhuriyet Bayramımız kutlu, Cumhuriyetimiz ve ülkemiz baki olsun
     
     
hakan akkaya/ 29/10/10 11:36  
atamızın bize armağan ettiği
cumhuriyet bayramımız kutlu olsun
     
     
Haldun Cezayirlioğlu/Ankara 27/10/10 11:27  
Değerli Cingit'liler.
Kaç defadır yazıyorum. Ya mesajlarım veya foruma yazdıklarım gelmiyor ya da cevap yazacak boş bir insan yok.
Lütfen biri cevap versin.
Öğretmen Kebire ALPAK'ın yakını var mıdır?
Onun hakkında bilgi almak isterim. Yazacak biri var mı?
Selamlar
Haldun Cezayirlioğlu
hcezayirlioglu@gmail.com
0532 594 31 01
     
     
kardiyoloji/TARSUS 27/10/10 10:50  
Hocam mesajımı okumuşsunuz çok mutlu oldum cevap vermişsiniz..teşekkür ederim..hocam biz sizden çok memnunduk...bi önceki gün geldiğimizde randevu talebinde bulundum...DR.rale yavuzer ayrıldığını söylediler..bizde refik beye çıkmak zorunda kaldık. ve muayene olduk..tarsus gibi bir ilçede kardiyoloji DR. olduğuna inanmıyorum..Bilmiyorum bu benim düşüncem ve görüş açım...sayın DR.rale hanım özel bir hastenede çalışmaya başladığınız zaman bizleri bilgilendirirseniz
çok mutlu olurum ...şimdiden size iş hayatınızda başarılar ..saygılarımla....
     
     
Rale Yavuzer/Adana 26/10/10 18:44  
(Bu mesajım Kardiyoloji rumuzuyla yazan kişi içindir) Bey/Hanımefendi; henüz yeni bir yere başlamadım, evde istirahatteyim diyebilirim. Elinizde eski çalıştığım yere ait olan kartvizitim varsa; tlf numaram orada mevcuttu, oradan bana ulaşabilirsiniz. Yeni bir yere başladığımda da ben sizi haberdar etmeye çalışırım. Saygılarımla..
     
     
ali rıza aydınbaş/istanbul 26/10/10 05:52  
rize pazar çingit köyünden pazar lisesi mezunu almanyada bulunan uğur kocamana ulaşmak istiyorum tanıyanlar yardımcı olurmusunuz kendısı okul arkadaşımdır yıllardır bağlantı kuramadık kendısıne ulaşmak istiyorum
     
     
KARDİYOLOJİ/TARSUS 25/10/10 15:51  
merhabalar DR.RALE YAVUZER DAHA ÖNCE ÇALIŞMIŞ OLDUĞUNUZ YERDEN AYRILMIŞSINIZ. ŞUNAN NERDE ÇALIŞTIĞINIZI BİLMİYORUM ....NEREDE GÖREV YAPIYORSANIZ BİZLERE BİLDİRİRSENİZ ÇOK SEVİNECEĞİZ...ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM..HOŞCAKALIN ..
     
     
Adnan Karahan/ankara 22/10/10 12:20  
Sevgili çingitliler..6-15 Ekim tarihlerinde köyde idim.Muhtarımız Murat Akkaya istifa etmiş yerine Abdullah EREN atanmıştır.yeni muhtarımıza başarılar dilerim.köyümüzde, okulumuz tamir edilmiş,çeşmemiz yapılmıştır.çok ta güzel olduğunu söyleyebilirim.emeği geçenlere,maddi manevi destek verenlere teşekkür ederim..bundan sonraki hedefimiz Çay Alım evinin onarılması,köprünün tamiri, uzhasanın yeniden kullanılabilir hale getirilmesi,Köyümüze bir tane Çocuk parkının yapılması ve caminin boyanması v.b. Ancak bu hedeflerimize ulaşabilmemiz için,Derneğimizin maddi gelire ihtiyacı vardır.Herkes Aidatını verirse önümüzdeki dönemde hedeflerimizi gerçekleştirmek için çalışacağız..çingit halkının bu konuda duyarlı olacağını düşünüyorum..herkese selam ve sevgiler....DERNEK BAŞKANI
     
     
Alaattin Ferah/ANKARA 17/10/10 19:06  
Sevgili köylüm Mustafa Cihanoğlu, elbette ki birleştirici olmak gerekir, ama bizi yönetenlere bakıyoruz, Türkiye de 36 adet etnik kökenin bulunduğunu ikide bir dile getiriyorlar, bu ne anlama geliyor. Herkes kendisinin ne olduğunu zaten biliyor. Türk olduğunu hiç söylemeyip, sürekli Türkiyeli olduğunu söyleyen bir Başbakan birleştirici olmuş oluyor mu.
Basının, üniversitelerin, karşıt görüşte olan ve iktidar aleyhinde yazan gazetecilerin, televizyonların, profların sindirilmeğe, susturulmağa, çalışıldığı bir ülkede, iktidarın yanlışları hiç kimse tarafından eleştirilemiyecekmi. Bizleri yönetenleri o mevkilere taşıyan vatandaşlar olarak, nasıl ki vatandaşlık haklarımızı kullanıp sandığa gidiyorsak, politikayı sevelim veya sevmeyelim, vatandaş olarak onların doğrularını veya yanlışlarını söyleyebilmenin de yine bir vatandaşlık hakkı ve görevi olduğunu düşünüyorum.
Ayrıca; köylülerimizin, özgürce düşünüp konuşabildikleri için, Ankaradakilerden daha akıllı olduklarını düşündüğünüzü ifade ederek, onlar, yani çingit dışındakiler, gelecek kaygılarıyla ağızlarına filtre takıyorlar diye belirtmişsiniz. Köylülerimizin akıllı olmaları bizleri bilakis memnun eder , ancak; Ankaradakilerin gelecek korkusu ile ağızlarına filtre takıyorlar düşüncenize katılamıyorum. Düşündüğünüz şekilde ağızları filtreli olanlar da olabilir, onlarıda saygıla karşılamak gerekir.
Makam, mevki, gelecek korkusu taşımadığını ifade ederek, küfür veya hakaret içermeme noktasında filtreli, ancak eleştiride korkusuzca iktidarın yanlışlarını söylemekten çekinmeyen, Adana dan saygıdeğer kardeşimiz sayın Rale Davutoğlu Yavuzer e, Rale Davutoğlu Yavuzer hanımefendiyi kutlayarak tebrik eden, Ankara dan bana ve sayın Adnan Karahan beye ve İzmir den de sayın Mehmet Cihanoğlu beye, bu ifadeleriniz ile sanki birazcık haksızlık yapıldığı düşüncesi ve kanaatiyle ve Çingit köyünün dışında da ikamet edipte, gerektiğinde ağzı filtreli olmayan çingitlilerin de var olduğunu bilmeniz düşüncesiyle, bende böyle bir öz eleştiri yapmayı uygun buldum.
Nijerya ya sevgi ve selamlar.
     
     
S.Uğur Davutoğlu/ANKARA 17/10/10 17:16  
saygı değer bütün köy ve çevre köy halkına seslenmek istiyorum..demokrasi halkın kendi irade ve isteklerinin yaşayabileceği vede çoğunluk iradesiyle oluşan bir sistemdir.hangi düşünceye mensup olursanız olun çoğunluk oluştuğunda herkes o sistemi yaşar..bu demokrasinin gereğidir.halkın değerlendirmesidir.cumuriyetin kurulduğundan bu yana TÜRKİYE çok olaylarla karşılaştı.bugün duyduklarımız eğer gerçekse muhtemelen günyüzüne çıkması için 3-5 yıl zamana ihtiyaç var.bir hayal dünyasından çıkmayı becerirse TÜRKİYE bu halk o zaman daha iyi hesap soracak.buda benim özgür irademin düşüncesidir.hiçbir çıkar tarafımda yoktur.hertürlü düşünceninde olması insan olmamızın gereğidir...S.Uğur Davutoğlu
     
     
Mustafa CİHANOĞLU/Kaduna/ NİJERYA 14/10/10 15:19  
Sevgili köylülerim. Ben sevdiğim insanla politika konuşmayı sevemedim. İnsanlar bir şekilde duygusal oluyorlar niye bir ekstra stres ben vereyim. Gördümki birbirini tanımayan iki köylüm yazarak söyleniyorlar. Bizler hep akrabayız. Siyasi görüşüm elbet sadece beni ilgilendirir. İnsanlar ile ayrıştırıcı değil birleştirici bir nokta ararım. Ben her iki taraftan olan köylülerimide çok seviyorum. Bazen düşünüyorum belki sizler Ankaradakilerden daha akıllısınız. Çünki özgürce düşünüp konuşuyorsunuz. Amma onlar konuşurken ağızlarına filtre takıyor. Çünki gelecekte başına bir şey gelmesin.
Sağlıcakla kalın akrabalarım. Bol kazançlı işler sizlerin olsun..
     
     
ALİ FERAH/aksaray 13/10/10 08:03  
apo geçmiş olsun ancak ne kazası haberimiz olmadı birde onu öğrenebilirmiyim
     
     
yaşar akcengiz/ankara 13/10/10 05:22  
abdllah geçirmiş olduğun kazayı şu anda netten tesadüfen öğrendim çok üzüldüm geçmiş olsun
     
     
ali kemal karahan/ANKARA 08/10/10 07:02  
Sevgili Abdullah (Apo) geçirmiş olduğun kazayı yeni duydum,cokca üzüldüm çok geçmiş olsun,senin kadar dikkatli birinin başına böyle bir kaza gelirse düşün çoluk çocuğu! Sana ve tüm Çingitlilere sağlık diliyorum. Sevgilerimle.
     
     
BEHÇET AKBİN/YALOVA 04/10/10 10:24  
ASKERLİK ARKADAŞIM ALİ AKYAYA'ININ ÖLDÜĞÜNÜ YENİ DUYDUM. ALLAH RAHMET EYLESİN.
     
     
Alaattin Ferah/ANKARA 29/09/10 17:56  
Sevgili Apo, sen köyümüzün gülüsün, konuyu köyümüzün kültürü ile ne kadar güzel yorumlamışsın. Yanlız bir kusurun var, köyümüzde hayır oylarının fazla çıkması için biraz az çalışmışsın herhalde. Apo kardeş, sende Tuncelililer gibi AKP yardımlarını al, kullanacağın oy yine senindir, sandıkta ne yapacağını gayet iyi bilirsin.
Köyümün temiz kalpli ve güzel insanı, doğruları görmek için, üniversiteli olmağa gerek yok, sen bunun güzel bir örneğisin. Seni kutlayarak selam ve sevgilerimi sunarım. Allah şifa versin..
     
     
Adnan Karahan/ankara 29/09/10 12:30  
Sevgili ABDULLAH..öncelikle sana geçmiş olsun ..yazdığın yazıyı okudum,tamamen yalın ve organik bir yazı yazmışsın..mahalle baskısının nasıl ve ne şekilde olduğunu anlatmışsın..Seni kutlarım ve seninle gurur duyduğumu belirtmek isterim..demekki sanatkar olmak üniversite bitirmekten daha değerli imiş ...hepimize öğrettin..sevgilerimle..
     
     
abdullah Eren/Pazar Rıze 28/09/10 15:46  
Deyerlı çıngıtlı ler çıngıtte oysayısının farklı çıkması tamamen başbakanın Rızelıolub artı köye dahaçok yardım alabıkme bu yardım koy menfaatı olmayıb fakırdıye gızlı yardım alanlerın ağırlıklı olub yardımın kesıleceğını korkanler veneyazıkı 20 nın ustunde oylarıvardır artı unıversıte meyzunu olup yakınlerınıde evet e bastıranlarde yuzde 10.ha bırde yuzde 20. dınımız gıder dıyen evetcıler vardır buda yetmedı gıbı efendım bakın ışte unıversıte bıtırdım bendekoyde olsaydım oyumu evet derdım dıyıpte ınsanlar .i yonlendırıp evetcıler yuzde 81 ını teşkıl etmıştır yuzde 19 i de hayır dıyenlerde benım gıbı duşunenler 550 tana becerıksız haram olsun aldıklerı maaş bırakmışler ne yapacağını bılmıyen vatandaşa 81 anayasasıne evet dıyenlere ne oldude aynı yasayı kaldırmek ıçın evet dedı şaşırdım yahu doğrusu kardeşı kardeşe kırdırıp de sokakları savaşalanıne çevırenler ne çabuk unutuldu belkım eksıkler olabılır ama duzeltmek meclıte yapılebılırdı buduşunce benım kendıme ayıttır ben unuversıtelı deyılım ama sadece 35 senelık sanaatkarlık mesleğım ıcabı boyle duşundum herkese sevgıler ve selamlar daha detaylı yazmayı ısterdım ama gozumden dolayı geçırdığım kaza nedenı ılen emelıyat oldum henuz duzelemedıyım ıçın yazı yazmada zorlanıyorum Abdullah Eren çıngıt
     
     
Mehmet Cihanoğlu/İzmir 28/09/10 09:50  
Rale!
Ne demek teşekkür; İçimden geçenleri,özlemleri dile getirmek istedim. En kısa zamanda tanışırız inşallah
Senin ve tüm ailenin gözlerinden öpüyor,Sağlık ve mutluluklar diliyorum.
     
     
ali ferah/aksaray 27/09/10 09:23  
ali dayıya ALLAHTAN rahmet akkaya ailsine başsağlığı iliyorum.
     
     
Rale Davutoğlu/Adana 26/09/10 14:43  
Sayın Mehmet Cihanoğlu, tüm güzel dilek, düşünce ve yorumlarınız için ailem ve kendim adına teşekkür ederim. Saygı ve sevgiler.
     
     
YAŞAR AKCENGİZ/ANKARA 25/09/10 09:07  
ALİ AKKAYA YA ALLAHTAN RAHMET AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI SABIR DİLİYORUM
     
     
Ayşe Karahan/İstanbul 24/09/10 15:10  
Sonunda kavuştun sevdiklerine (okulun düzinde,
direğin altı,boş kaldı) her halinle özlemin okunuyordu gözlerinden,Rabbine ve Sündüz teyzeye,oğluna olan Rahmetinde bol olsun,özlemin gibi
     
     
Mehmet Cihanoglu/İzmir 24/09/10 09:45  
Tatil nedeniyle epeyce uzak kaldığım ziyaretçi defterine Acı bir duyum ve çeşitli yorumlarla karşılaşmak düşüncelere sevketti beni.Tabiki çok Sevdiğim Cavit Kardeşim,Çok Sevdiğim Nazmi Amcam ve bir sürü büyükleri gözlerimin önünden şerit gibi geçtiler Hepsini rahmet dilemek bıraktıkları emanetler emin ellerde diye seslenmek istedim.
     
     
Mehmet Cihanoglu/İzmir 24/09/10 09:28  
Sevgili Ali Abimin Ölümünü tüm Yakınları ,ile Paylaşıyor,Gani,Gani Rahmet diliyorum.
     
     
Bahadır akbin/İZMİR 23/09/10 10:55  
Ali abın ölümüdüydüm çök üzüldum ALLAHTAN rahmet diler mekanı cennet olsun geri kalanlara baş sağlığı dilerım
     
     
ali kemal karahan/ankara 23/09/10 10:03  

Sevgili Ali Akkaya'nın ölümünden büyük üzüntü duydum.Çingitliler farklı bir kişiliği daha yitirdi, Ali abimize rahmet,sevenlerine sağlıklı uzun ömürler diliyorum.
     
     
hakan akkaya/ankara 23/09/10 09:58  
ali amcanın mekanı cennet olsun ruhu şad olsun
     
     
Alaattin Ferah/ANKARA 22/09/10 13:12  
Ali Akkayaya Allahtan rahmet dilerim, mekanı cennet olsun. Akkaya ailesinin başı sağ olsun.
     
     
Adnan Karahan/ankara 22/09/10 12:18  
Ali Akkayaya Allahtan rahmet .Akkaya ailesine baş sağlığı dilerim..
     
     
Rale Davutoğlu/Adana 22/09/10 12:13  
Çingitte bir çınar daha devrilmiş....Ali Amcayı da kaybetmişiz. Mekanı cennet olsun, Allah kalanlara sağlık ve esenlikler versin.
     
     
Hasan Karahan/Ankara 22/09/10 12:03  
ALİ amcanın vefatından büyük üzüntü duydum mekanı cennet olsun
     
     
Kahraman Kahramanoğlu/ankara 22/09/10 11:11  
Ali AKKAYA ağabeyimizin mekânı cennet olsun...
     
     
Yılmaz Seferoğlu/Ordu 22/09/10 03:51  
Köyün eski kahvecisi Çebina Ali AKKAYA dün gece vefat etmiştir. Cenazesi 22 Eylül Çarşamba Çingit'te kılınacak öğle namazından sonra defnedilecektir. Dost ve Akrabalarına duyurulur.
     
     
Rale Yavuzer/Adana 20/09/10 14:49  
Kadir Bey; öncelikle hassasiyetiniz adına teşekkür ederim. Evet; o köyde yaşayan ve oy veren 71kişi de benim köylüm, köylülerimin sağ duyusu,vatan ve milletseverlikleri, canayakınlıkları, (karadenizliler dışındaki herkes tarafından farklı düşünülse de bence belirgin şekilde varolan )keskin ve kıvrak zekaları, mizah anlayışları, kendilerinin mizaha konu edilmelerine gösterdikleri sayduğu her zaman tarafımca takdir edilmiştir. Hayatım boyunca köyüme ve köyümün insanlarına, hele de yaşlılarına büyük bir hayranlık duyup; yaşama arzularına gıpta ile bakmışımdır ve bakacağım da. Ama bu sevgi ve saygım; sonuçlarının değil kendilerine, ailelerine, gelecek nesillerine ve ülkelerine vereceği zararları belki düşünmeden ya da düşünüp önemsemeden siyasi kararlar vermelerine de kabullenmemi sağlamaz.Ne yazık ki bu beklentim sonucunda oluşan hayal kırıklığımı daha önce yazdığım iletimde serzeniş olarak belirttim. Seven ve saygı duyan insan elbetteki sevdiğinin başarısını yürekten ve ayakta alkışlar, karşısında saygı ile eğilir ancak, sevdiğinin hata yaptığını düşündüğünde de bunu da çekinmeden belirtir. Saygının ve sevginin temeli hep pohpohlamak değil, gereğinde yermeyi de bilmektir. Elbette o 51 kişinin içinde yaşlılarımız da vardır ve merak etmeyin yetiştirilme tarzım ve saygım gereği ellerinden öpmekten de zevk duyarım, yalnız kabullenemediğim bazı durumlarda bu kural bozulur. BİR TOPLUMUN, BİR ÜLKENİN DİRLİK-DÜZEN VE BÜTÜNLÜĞÜ ETKİLİNİYORSA, BİR TOPLUMDA DİN İSTİSMAR EDİLEREK BÜYÜK HAKSIZLIK VE YOLSUZLUKLAR YAPILIYORSA, EMANETEN ÜZERİMİZE SORUMLULUĞUNU ALDIĞIMIZ VATANIMIZ SÖZ KONUSU İSE BU HATAYA geçit veren değil köylüm, rahmetli babam ya da canımdan çok sevdiğim oğlum dahi olsa; HATASINI SÖYLEMEKTEN ASLA VAZGEÇMEM ve böyle bir durumun içindeki kimsenin de elini öpemem. Aksi yönde yaptığım her eylem kendime olan saygıma ters olur. Umarım maksadımı, ölçümü ve seviyemi aşmadan, kimseye üstü kapalı hakaret ya da saygısızlık etmeden anlatabilmişimdir. Saygılarımla
     
     
kadir KOCAMAN/ANKARA 19/09/10 13:52  
bakınız Rale hanım öncelikle sizi kırmak istemediğimi belirtmek isterim, anladığım kadarı ile ifadelerim sizi üzmüş,ben suanki ikdidarın ne destekcisiyim nede yandaşıyım,bambaşka bir düşünceyi bambaşka birdünya görüşüne sahibim, benim sadece itirazım,kullandıkları irade için köylülerimin eleştirilmesi elini öptügünüz 19 kişi sizin köylünüzde diğerleri başka çoğrafyanın insanımı,onların elini niye öpmüyorsunuz onlar sizin insanınız sizin akrabalarınız değilmi biliyorumki köyde oy kullananların çoğu yaşlı insanlar onların kırılması gücenmesini istemediğim için size itiraz ettim,işin siyaset boyutu çok farklı bir konu ona girmek dai istemiyorum,umarım hassasiyetimi anlamışınızdır,hoşgörünüz için teşekkür ederim saygılarımı sunarım.
     
     
Alaattin Ferah/ANKARA 18/09/10 12:17  
Rale Davutoğlu hanımefendi tebrikler, ağzınıza sağlık, AKP ve icraatları ile ilgili olarak söylenecekleri zaten kısaca ama çok güzel özetleyerek anlatmışsınız . Söylediklerinize tamamen katıdığımı belirterek, ifade ettiğiniz konularda, parantez içerisinde birkaç şeyde de ben söylemek istedim.
Bu anayasa değişiklik paketine niye evet dedik; Çünkü , ifade ettiğiniz gibi, Kutsal vatanın satılmadık, sanayi tesisi, limanları havaalanları, kıymetli arazileri, kalmamasına rağmen, iç ve dış borçların katlanarak artığı, satılan tesislerdeki işçilerin köleleştirilmeğe çalışıldığı, köleliği kabül etmeyenlerin kapı önüne koyularak işsiz bırakıldığı, yüksek okul mezunu zavallı gençlerin asgari ücretle bile iş bulmakta zorlandığı, işsizlik sayısının on milyonlara ulaştığı, bu kadar satışa rağmen , sıradan vatandaşın refah ve gelir seviyesinin iyileşmesi bir tarafa, daha da kötüleştiği için.
Niye evet dedik; Tüpraşın % 60 lık hisse satışına, anayasa mahkemesine yapılan itiraz neticesinde, ihalenin iptali ile satış hissesinin % 51 e düşürülerek satışının çok daha yüksek fiyattan yapılmasının sağlandığı, dolayısıyla da bu satıştaki peşkeşin önlendiği için. Böyle yanlışların geri döneceği, önleneceği , Anayasa mahkemesi ve Danıştay gibi yüksek mahkemelerin devre dışı bırakılmalarının sağlanacağı için.
Niye evet dedik; Önceki Başbakanların yetişkin çocukları olmadıkları için bilmiyorduk, demek ki yetişkin çocuğu olan Başbakan çocuklarının gelecekleri için, gerektiğinde çok uygun geri ödemeli krediler kullanılarak, küçük bir gemicik sahibi de olunabileceğini öğrendiğimiz için.
Niye evet dedik ; Memlekette 36 tane etnik kökenin bulunduğunu, ancak bunu öğrenmenin Türk Milletine ne kazanç sağladığını anlayamadığımız için.
Niye evet dedik; Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir efendinin, devlete, millete, ağaç dallarını göndererek hakaret ettiğini, ay yıldızlı bayrağın yanın da, birde sarı, kırmızı, yeşil, renkli bayrak dalgalansa ne olur dediğini, Meclisteki PKK lı milletvekillerinin sürekli olarak bölücü konuşmalar yapmalarına, referandum için almış oldukları boykot kararı neticesine göre, Kürdistan sınırları belirlenmiştir demelerine , Önderleri olarak kabullendikleri Apo hainine af talep etmelerine karşılık, Bu günkü anayasa ve kanunlar çerçevesinde bölücülük ve kışkırtıcılık suçları işlenmiş olmasına rağmen, iktidarın bunlara aşırı müsamaha gösterek sessiz kaldığı ve savcıları göreve çağırmadıkları için.
Niye evet dedik; Kürt açılımının başlangıcı olarak, Kandilden dağından muzaffer asker edalarıyla , zafer işaretleriyle gelen PKK lıların, Haburdaki savcılı, hakimli, seyyar mahkemeli , davullu zurnalı karşılanmalarını, bu gelenlerin, PKK lılar için özel çıkarılmış ve geliştirilmiş olan af yasalarından yararlanmak istemediklerini de belirtmelerine rağmen serbest bırakılmalarını, içimize sindirebildiğimiz için.
Niye evet dedik; Şehitlerimize kelle, Apo hainine de sayın denilebileceğini , bunu dava eden şehit ailelerinin de 3 kuruşluk manevi tazminat davasını kazanabileceklerini öğrendiğimiz için.
Niye evet dedik ; Kürt açılımı, Ermeni açılımı derken, İslamcı kimlikleriyle ortaya çıkan ve islamcılık edebiyatı ile iktidar olan bu hükümet döneminde, şimdiye kadar irili ufaklı yüzlerce kilise açıldığı yetmezmiş gibi, şimdilerde ise, Hiristiyanlar için, Vanda tarihi Akdamar kilisesinin, Trabzonda tarihi Sümela manastırının açıldığı, Heybeli ada ruhban okulunun açılması yönünde çalışmaların hızla sürdüğü, Başbakanın okuyup ceza almış olduğu şiirdeki ‘’Minareler süngümüz’’ olması bir tarafa, çocuklarımızın, torunlarımızın, çan sesleri ile büyüyebileceğini düşündüğümüz ve bunları içimize sindirebildiğimiz, için.
Ben şahsım adına tabiiki HAYIR kullanmış olmakla beraber, demek ki , sizlerin, bizlerin, bu söyledikleri, hep yalan ve yanlış şeyler olarak değerlendirildiği veya bilinmediği için, köylümüzün de içinde olduğu çoğunluk Evet kullanmıştır. Ne diyelim, hayırlı olsun. en doğru kararlar, Allahın mahkemesi olan Büyük Mahkeme de, Mahkemeyi Kübra da verilir. Herkese selamlar.
     
     
Rale Davutoğlu/Adana 18/09/10 11:31  
Kadir Bey, kim olduğunuzu bilmiyorum, bellikli sizin de benim kim olduğunuz hakkında bir fikriniz yok ki; benden “birileri” diye bahsetmeyi uygun görmüşsünüz. Ben Rale Davutoğlu; o köyde yaşamış ya da yaşayan orta-ileri yaşta herkesin tanıdığı Nazmi ve Sabri Davutoğlu’nun torunu, Cavit ve Seher Davutoğlu’ nun kızıyım, dolayısıyla “birileri” değil, O KÖYDEN BİRİYİM ve Çingit halkı dediğiniz zümreye ben de DAHİLİM. Yine beni tanımadığınız için olsa gerek; ben Allahtan başka kimseden korkan ya da eyvellahı olan bir insan değilim(tanıyanlara ya da aileme teyit ettirin), fikirlerimi ya da hislerimi sevimli görünsünler, bana kötü demesinler, karşıt ses getirmesinler, aman makamımı ve mevkimi bozmasınlar, aman başımı kestirmesinler diye paylaşmama ya da kendime saklama ihtiyacı hisseden biri değilim. Bu fikir ve hislerimi de ÜSTÜ KAPALI BELİRTMEM, ALENEN YÜZE İFADE EDEBİLECEK GÖRGÜ VE BİLGİ BİRİKİMİNE SAHİBİM. Seviyemi ne noktada aştığımı belirleyebilmeniz için önce beni tanımalı, seviye düzeyimi belirleyecek bir liyakata sahip olmalı ve sonra ÖLÇÜSÜZ VE SEVİYESİZ OLDUĞUMA KANAAT GETİRMELİSİNİZ, bu koşulları sağlayamayacaksanız; kullanmış olduğunuz o ifadeleri kullanma hakkını size kimse vermedi, sizde ölçülü olun ve seviyenizi aşmayın. Benim amacım üstü kapalı olarak köy halkıma hakaret değil, sadece bir önceki iletimde de yazdığım gibi; ülkedeki mevcut durumun nasıl olur da görmezden gelinebildiğine ve bu referandum sonucuyla nereye varılabileceğine dair bir SERZENİŞTİR. Bu serzeniş benim kendi düşüncemdir ve düşüncemi ifade ettim diye sizin gibi çok demokratik bir birey tarafından suçlanmam da ayrıca çok düşündürücüdür. Unutmayın ki demokrasilerde aynı ya da karşı seslerin çıkması doğaldır ve ben de karşı sesimi ifade edip; tüm saf ve iyi duygularımla bir serzenişte bulundum diye kimseye hakaret etmiş olmam. Kimseyi de bölüp parçalama gibi bir niyetim yok, o niyet belli ki bana değil; mevcut siyasi iradeye ve onu destekleyen gayrimüslim ülkelere aittir, benim şu kadarlık serzenişimle Çingit köyü de bölünecekse durmasın, Raleciler ya da Anti-Raleciler diye hemen bölünsün; en azından TÜRK-KÜRT-LAZ-ÇERKEZ-ALEVİ-SÜNNİ gibi daha büyük ayrışmalara göre çok çok daha az tehlikeli olur Tüm bu koşulları göz önüne alarak önceki ve bu iletimi bir daha okursanız ve beni tanımadan, kim olduğumu bilmeden ve beni o köyden, o insanlardan biri olarak kabul etmeden yargılamazsanız; yazınızda mevzu bahis ettiğiniz demokratik hak ve özgürlük savunmalarınız daha inandırıcı olacaktır.
     
     
kadir KOCAMAN/ANKARA 17/09/10 14:41  
Birileri heralde çingit halkının siyasi insiyatifinin ipotek altında olduğunu düşünüyor zannedersem, bakınız ülke insanı demokratik haklarını kullanarak sandığa gitmiştir ve ortaya bir irade koymuştur, şimdi içinde bulunduğumuz siyasi irade başarız oldu diye çıkan karara tukaka diyemezsiniz,bakınız seçimler ve refarandumlar demokrasilerin festivalleridir,çünkü milletin dediği olmuştur, lakin burda çingit halkına haksızlık yapıldıgını düşünüyorum hatta üstü kapalı hakaret edildiğini düşünüyorum,ayrıca siyaset sanatını kullanarak köy halkını ayrıştırmanında yanlış olduğu ortadadır, lütfen dağa ölçülü olalım ve seviyemizi aşmayalım çingit halkınında özgür iradesine saygı duyalım, teşekkür eder saygılarımı sunarım. kadir KOCAMAN
     
     
Adnan Karahan/ankara 17/09/10 08:17  
tebrikler ve teşekkürler RALE.sizin gibi aydın ve münevver bir kişinin köylüm olmasından gurur duydum.bu köyün sizin gibilere her zaman ihtiyacı vardır.hiç merak etme selamının her zaman başımın üstünde yeri vardır.selam ve saygılarımla
     
     
Rale Davutoğlu/Adana 16/09/10 17:44  
O 19 kişinin mübarek ellerinden öpüyorum, kalan 51 kişiye gelince; dinli-imanlı adam dediğiniz ve arkasına takılmakta hiçbir sakınca görmediğiniz siyasal iktidarın, bugüne kadar hayata geçirmiş olduğu tüm eylemler( ihalecilik, Talan, vatanın kutsal topraklarının ve gelir kaynaklarının üç kuruş için yahudiye-ingilize-amerikalı ve daha nice gayrimüslime peşkeş çekilmesine, kürtlere demokratik açılım diyerek "özerk kürdistan isteriz" dedirten bu noktaya gelinmesine, canım doğal güzelliklerimizin nükleer ve hidroelektrik santralleri ile yokedilmesine, başbakan ve bakanların gencecik çocukları genç yaşta trilyoner olurken, ülkede 20milyon insanın işsiz, bir o kadarının da fakirlik sınırında gezmesinden vicdanen rahatsızlık duyulmamasına ve utanmadan hala Allah-iman lafı etmelerine, vs..) kanmanıza ve şimdi bu anayasal değişiklikle bu uygulamaların hukukla önüne geçen anayasa mahkemesi ve danıştay gibi kurumların sizin de onayınız ile yandaş üye sayısı arttırılarak devredışı bırakılacak olmasına EVET DEMİŞ OLMANIZA İNANAMIYORUM.İster bana kızın, ister sövün, isterseniz asın ya da kesin, isterseniz bir daha köyde beni gördüğünüzde selam bile vermeyin; gurur duyduğum Pazarın Çingit köyüne İNANAMIYORUM. Allahçılar, müslümanlar denilerek gelinen bu noktaya ve sizin gibi zeki ve vicdan sahibi insanların bu oyunu nasıl olup da görmediğinize İNANAMIYORUM.Umarım bu oylarınızla geleceğin getireceği bölünmüşlük,ayrışmacılık, sivil diktatörlük, yoksulluk, üretemeyen ama tüketen toplumculuk, tüketilen mili, dini ve askeri değerleri kaldırabilecek kadar gücünüz ve ömrünüz vardır, zira bunlar gerçekleştiğinde siz de bu günaha ortaksınız. Kendim ve çocuğumun, gelecek nesillerin geleceği adına hepinize teşekkür ederim!!!!
     
     
hakan akkaya/ANKARA 13/09/10 10:11  
tüm çingit halkına selamlar
yeni anayasamız hayırlı uğurlu olsun
uğrak köyü sandık bilgisi
kullanılan oy sayısı 71
evet 51 % 72,86
hayır 19 % 27,14
geçersiz oy 1
saygılar
     
     
Bahadır Akbin/İzmir 08/09/10 05:22  
Tüm muslimanaleminin Ramazan bayramini eniçden dıleklerımizle kutla sağlik ve sihatli dahanice bayramlara kavüşmalarını ALLAHTAN Niyaz eyleriz
BAHADIR & MELAHAT AKBİN
     
     
Mustafa CİHANOĞLU/Kaduna/ NİJERYA 07/09/10 10:04  
Tüm köylülerimin RAMAZAN bayramını kutlarım. Allah bayram neşesi içinde bir ömür nasip etsin hepimize.
Sağlıcakla kalın.
     
     
muratreis cihanoğlu/ist 06/09/10 18:32  
Merhaba güzel çingitin insanları. Hani derler ya aslan yatağından bellidir bende çingiti iyi bir aslan yatağıdır görüyorum .İstanbuldan bütün aslanlara selamlar. kalın sağlıcakla aslanlar.
     
     
Adnan Karahan/ankara 06/09/10 11:37  
Sevgili çingitliler.Mübarek ramazan bayramınızı kutlar,Bayramın HAYIRlara vesile olmasını temenni eder.Sağlık ,Mutluluk ve Esenlikler dilerim. UĞRAK KÖYÜ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ BAŞKANI
     
     
BAHATTİN ALPAK/ANKARA 27/08/10 03:52  
Sevgili babam OSMAN ALPAK'IN ölümünden dolayı acımızı paylaşan herkeze sonsuz teşekkür ederim.BAHATTİN ALPAK
     
     
KADİR TURAN/ankara/batıkent 21/08/10 15:49  
....ANKARA-DAN.. SONRA İLK 10 EYLÜL 2010 RİZE ÇAMLIHEMŞİM AYDER YAYLASINDA ......
******GELENEKSEL HEMŞİNLİLER PİKNİŞİ*****HERKES DAVETLİ.......
RİZENİN GÜNEŞİYİZ--YAYLALRIN SİSİYİZ---TULUMUN NEFESİYİZ--ÇÜNKÜ BİZ HEMŞİNLİYİZ..
.....HEMŞİNLİLER HOY-TUR KULÜBÜ DERNEĞİ-ANKARA....
meleskur53.com......meleskur palovit birliği..........
iletişim/0532744 26 53 .......0544 647 70 58 ..........0532597 51 08
     
     
Ayşe Karahan/Ankara/(temennim\"ÇİNGİT\ 12/08/10 20:54  
Teşekkürler,benden de size Kadir bey,yıllara gömdüğüm özlemi paylaşma fırsatını siz ve ailenizle yaşamaktan duyduğum mutluluk için.Organizeleriniz sayesinde,yeni etkinliklerde buluşmak temennisiyle.Sevgi ve selamlar ailenize de.
     
     
kadir turan/ankara-batıkent 30/07/10 16:20  

18 temmuz 2010 tarihinde yapmış olduğumuz geleneksel hemşinliler şenliği pikniği**
BOLU GÖLCÜK -TE coşku içinde yapıldı...ankara-istanbul-izmir-yalova-eskişehir-bursa-daki hemşinlilerin katılımı ile gerçekleşti...tulumun yankılandığı horonun ayak sesleri türkilerimizle birleşince...gurbette köylerimizi yaylalarımız hep beraber yaşadık.. çingitli olarak etkinliğimize katılan -AYŞE KARAHAN-a katılımlarından dolayı teşekkür ederiz........................
.....HREMŞİNLİLER HOTUR KULÜBÜ DERNEĞİ-ANKARA-
.....HEMŞİNLİLER KÜLTÜREĞİTİM DERNEĞİ*-İSTANBUL-
.......MELESKUR53.COM.................. İLGİNİZE EŞEKKÜR EDER,,,,,,,
...
     
     
Mustafa CIHANOGLU/Kaduna/ NIJERYA 29/07/10 05:08  
Koyumden olum haberi cok aci oldu. Osman amcayi taniyamadim amma Allah kalanlarina sabir versin. Olenlerimizin yeri cennet olsun.
Selam ile kalin.
     
     
Ahmet Bozkurt/Bursa 21/07/10 13:42  
İzninizle biz de artık Çingitliyiz. 2 gün boyunca bizi ağırlayan Çingitlilere ve özellikle Akbin ailesine sonsuz teşekkürler.
"-Nasıl, buraları beğendiniz mi?..."
"-"
Ahmet & Sevil Zengin BOZKURT
     
     
ali ferah/aksaray 19/07/10 06:38  
Osman amcaya Allahtan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.
     
     
Kahraman Kahramanoğlu/Ankara 17/07/10 06:15  
Osman Dayı , mekânın cennet olsun.
Alpak ialesinin başı sağ olsun. Mevlâ kalanlara hayırlı ömürler versin.
Kahramanoğlu ailesi...
     
     
KASIM ALPAK/YALOVA 16/07/10 09:51  
OSMAN AMCAMIN ÖLÜMÜNE ÇOK ÜZÜLDÜM. ALLAH RAHMET EYLESİN, MEKANI CENNET OLSUN İNŞALLAH. HERKESİ TEK TEK SAYMIYORUM... ÖNCELİKLE YENGEMİN VE KUZENLERİMİN BAŞI SAĞ OLSUN, ALLAH GERİDE KALANLARA SABIRLAR VERSİN.
     
     
adnan karahan/ankara 16/07/10 09:49  
OSMAN ALPAK,ın ölüm haberi hepimizi derinden üzmüştür.KARAHAN ailesi olarak merhuma ALLAHTAN rahmet, ALPAK ailesine BAŞSAĞLIĞI Dileriz.
     
     
ilhan karahan/zonguldak 16/07/10 08:15  
osman amcaya allahtan rahmet ailesine sabırlar dilerim
     
     
Mehmet Cihanoglu/izmir 16/07/10 06:15  
Osman Alpak Abimizin ölüm Haberinin üzüntüsünü Tüm ALPAK ailesi ile paylaşıyor,Sevgili Abimize gani, gani rahmet diliyorum.
     
     
bahadır akbin/İZMİR 15/07/10 18:18  
Fikriye yengemize veçöçüklarina baş sağliği diler dayimıza ALLAHTA ramet diler makamı cennet olsun bahadır ve melahat akbin
     
     
şennur-suat/Ankara 15/07/10 16:35  
Ölüm kelimesi bize ne kadar soğuk gelsede herkez tarafından yaşanacak bir gerçek.Yakın zamanda hayatını kaybeden küçük ve büyüklerimize ALLAH,tan rahmet yakınlarına sabırlar diliyoruz.Selamlar..
     
     
Çağrı Alpak/ankara 15/07/10 15:27  
VEFAT
Merhum Kasım Fikri oğlu, Fikriye Alpak ın sevgili eşi, Müjgan, Havva, İbrahim, Bahattin Alpak ın babası OSMAN ALPAK 15/07/2010 tarihinde Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Merhumun cenazesi 16/07/2010 tarihinde Hacı Bayram Camiinde kılınacak öğle namazını takiben Cebeci Asri Mezarlığında toprağa verilecektir.
Allah rahmet eylesin.
AİLESİ
     
     
adnan karahan/ankara 06/07/10 08:27  
sevgili çingitliler okulumuzun tadilat işi devam etmektedir.sayın TURHAN CİHANOĞLU okulumuzun boyanması için gerekli boyayı köyümüze bağışlamıştır.kendisine tüm uğrak köylüleri adına TEŞEKKÜR ederim.bu ve buna benzer yardım ve bağışlar köyümüzün çağdaş bir köy olmasına katkı sağlayacaktır. herkesi AİDATlarını ödemeye ve bağış yapmaya davet eder saygı ve sevgilerimi sunarım. UĞRAK KÖYÜ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ BAŞKANI
     
     
KADİR TURAN/ankara/batıkent 04/07/10 12:21  

****** TULUM SEVENLERİNE HORON OYUNCULARINA KAVUŞUYOR*****
...........17/18 TEMMUZ 2010 BOLU GÖLCÜK...GELENEKSEL HEMŞİNLİLER ŞENLİĞİ PİKNİĞİ...
.
*******HEMŞİNLİLER HOY-TUR KULÜBÜ DERNEĞİ/ANKARA/ GSM/0532 744 26 53
*******HEMŞİNLİLER EĞİTİM KÜLTÜR DERNEĞİ/İSTANBUL/GSM/05336274949
...........İRTİBAT TELEFONLARINDAN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ.........
****HERKES DAVETLİDİR.....YÖREMİZE HAYIRLAR GETİRSİN....
......meleskur53.com...meleskur palovit birliğ-geleneksel hemşinliler kültür etkinliğ/facebook

...NOT...ÇALIŞMALARINIZA BAŞARILAR DİLERİM...
     
     
RAHMAN/ANKARA 24/06/10 14:55  
DUYDUK ÇOK ÜZÜLDÜK,BAINIZ SAĞ OLSUN. ALLAH HEPİNİZE SABIRLAR VERSİN.
ALİ KOCAMAN -RAHMAN KOCAMAN
     
     
süreyya küçüktonyalı/eskişehir 07/06/10 08:38  
fatoş cihanoğlu incesu ankaradan sanırım çocukluk arkadaşıyız engin kardeşin ben süreyya tonyalı oynardık seninle bilmem hatırlarmısın sensen eğer bana ulaimanı beklerim kendine iyi bak. fatoş cihanoğlu ankara incesuda yaşadın mı hiç cihanoğlu fırını eger sensen bana ulaşırsan sevinirim süreyya tonyalı yanılmıyorsam sensin kardeşin engin annen aysel hanım hatırlıyorum k.i.b
     
     
kadir turan/ankara-batıkent- 06/06/10 14:38  

köyümüz boğaz mevkiinde oturan ..merhume emine merhum ramis/in biricik yavruları ..
**MACİT KİBAR...hakkın rahmetine kavuşmuştur...merhume rahmet ailesine metnet dileriz...
.......nur içinde yat güzel insan........
meleskur53.com...rize pazar ortayol köyü derneği.. meleskur palovit birliği........
******sevenlerine doslarına duyurulur.....
     
     
Uğrak Köyü Kültür Derneği/Ankara 06/06/10 12:17  
Uğrak Köyü Kültür derneğinin aidat toplama yetkilileri aşağıda belirtilmiştir.
Ankara.
Em baş komser Mustafa Akkaya
Selim Akbin
Uğur Davutoğlu.
İstanbul,
Dursun Ahmet Gülhan
İbrahim Karahan
Uğrak Köyü
Murat Akkaya
Aidat başlama tarihi Haziran 2010 olarak belirlenmiş olup, tüm üyelerimizden konuyu hassasiyetle değerlendirerek aidatlarını ödemeye davet ediyoruz. Aidat miktarı aylık 5 tl.dir.
     
     
Mehmet Cihanoglu/İzmir 04/06/10 07:05  
Acılar Paylaşıldıkça Azalır;
Bende Ömer Usta'nın ve Ailesinin tarifsiz acısını paylaşıyor.
Minik Yavrumuza rahmet diliyorum.
     
     
UĞRAK KÖYÜ DERNEĞİ/ANKARA 04/06/10 06:45  
Ömer ustanın çocuğunun ölüm'ü çingit köylüsünü derinden üzmüştür.merhuma allahtan rahmet, acılı aileye başsağlığı ve sabır dileriz.
     
     
hakan ışıkgül/rize 02/06/10 11:53  
SEVGİLİ ÖMER KALYONCU ABİM ACINI YÜREKTEN PAYLAŞIYORUM .SEVGİLİ KARDEŞİM ÜZEYİR HEP BENİMLE OLACAK ONU ASLA UNUTAMAM.KAHVEYE GELDİĞİNDE(((( AKŞAM GELDE MSN DE KONUSALIM HAKAN ABI DIYECEGINI SIMDIDEN DUYUYORUM HAKAN ABIM DEDIGI GINDE KARNININ ACIKTIGINI HEP ANLAYACAGIM SENI SEVIYORUM ÜZEYİR BU HEP BOYLE KALACAK)))))))))))),ALLAHTAN RAHMETDİLİYOR MEKANIN CENNET OLSUN GÜZEL KARDEŞİM .SAYIN KALYONCU AILESININEDE ALLAHTAN SABIR DILIYORUM
     
     
Halil Akbin/izmir 02/06/10 11:07  
Ömer ustanın(ÖMER KALYONCU) Küçük oğlunun trafik kazasında hayatını kaybettiğini öğrendim çok acı bir haber baş sağlığı dilemesi bile zor allah rahmet eylesin yeri cennet olsun ömer ustaya annesine ve tüm kalyoncu ailesine başsağlığı ve sabırlar dilerim
     
     
Uğrak Köyü Kültür Derneği/Ankara 29/05/10 17:43  
Derneğimiz, köyümüze yapmak istediği yatırımları yapabilmek için yardım bağışı almak
istemektedir. Bu konuda yardımcı olmak isteyenlerin, yönetim kurulu üyelerinden Nazan Karahan'a müracaat edebilirler.
Yardım eden kişilerin isimleri Çingit.com sayfasında ilan edilecek olup, 1.000 tl ve üzeri bağış yapan kişilere özel plaket verilecektir.
     
     
Mustafa CIHANOGLU/Kaduna/ NIJERYA 14/05/10 03:50  
Dostum Fahri KARTAL seni koyumun sayfasinda gormek ne guzel. Suudi Arabistandaki tum arkadaslar selam ediyorum. Sana mesaj gonderdim. Bana Riyad numarani yaz daaa.
Selam ile kal.
Tum koylulerimin guzel gunler gecirmesi dilegiyle. Simdi koylerde cay zamani. Allah hepinize bol kazanc versin.
     
     
Fahri Kartal/Riyad 13/05/10 10:21  
Hakkin rahmetine kavusan teyzeyi tanimiyorum ama bende Allahtan rahmet diliyorum.
Mustafa Cihanoglu beni taniyormusun? Sen benim tanidigim Bayram Ali Mustafa Cihanoglu'musun?
     
     
Ayhan Atay/İstanbul 12/05/10 18:16  
Ablam Nebahat'in vefat ettiğini yeni öğrendim ve çok üzüldüm. Bütün Atay Ailesinin başı sağolsun.En büyük üzüntüm onu son bir kez görememek. Bütün ailesine sabır ve geriye kalanlara sağlık diliyorum. Allah rahmat eylesin, mekanı cennet olsun...
     
     
Mustafa CIHANOGLU/Kaduna/ NIJERYA 12/05/10 10:18  
Nebahat ablanin mekani cennet olsun. Allah kalanlarina sabirlar versin.
     
     
HÜLYA ATAY/İSTANBUL 12/05/10 06:12  
SİTEYİ ZİYARETE GİRDİĞİME HİÇ BU KADAR PİŞMAN OLMAMIŞTIM. NEBAHAT ABLAYI DUYDUM ÇOK ÜZÜLDÜM. BENİ ÇOCUKLUĞUMA GÖTÜRDÜ. HİÇ UNNUTAMAYACAĞIM ANILARIM VAR. ALLAH GERİDE KALANLARA SABIR VE UZUN ÖMÜR VERSİN.MEKANI CENNET OLSUN.TÜM ATAY AİLESİNİN BAŞI SAĞOLSUN. ANNEME SÖYLEYEMEDİM.DAHA ALİ DAYIMI BİLE BİLMİYOR.KALDIRAMAZ.ÇOK ÜZGÜNÜM.
     
     
tülin özel biryol/rize 11/05/10 15:43  
canım ablama aALLAH tan rahmet kederli ailesine sabır diliyorum
     
     
emine cıhanoğlu akcengiz/ist 10/05/10 20:11  
çöcuklumuzun nebahat ablası senı kaybettımıze ınanamıyom ablacım mekanın cennet olsungerı kalanlara allah sabırler versın nur içinde uyu
     
     
Adsız/ 10/05/10 17:49  
çıngıt kızı köylumuz deyerlı ablamız ın ölumunu duyduk ve bızde uzuntu lu akrabalarının ve tanımadığız eşıne ve varsa çocuklerıne allahtan sabretme cesaretı vermesını dılıyoruz Abdullah Eren ve Muezzez Semra Eren çıngıtlı
     
     
Başar Cihan/küçükesat/Ankara 10/05/10 06:03  
mrb öncelıkle çingit com da msj baktığımda şok oldum çok saygı duyduğum hüsyın dede sündüs anenın kızı nebahat alnın ölümüyle şok oldum allah rahmet eylesın ailesinede sabırlar versın hoşckalın
     
     
dursunaliterzi/İZMİR 09/05/10 19:26  
DEVRİŞLERİN MERHUM HÜSEYİN VE MERHUME SÜNDÜSATAYIN KIZI CANIM TEYZEMİZİ =NEBAHAT BİRYOL= GENÇ YAŞTA KAYBETTİK ACIMIZ ATAY, TERZİ VE BİRYOL AİLESİ OLARAK ÇOK BÜYÜK.GERİDE KALANLARA ALLAHTAN SABİRLAR DLİYORUZ.MEKANIN CENNET OLSUN.
     
     
Halil Akbin/izmir 08/05/10 17:12  
Dervişin merhum hüseyin sündüs atayın kızları ismail hafize melahat ve nezahat ın kızkardeşleri olan NEBAHAT ATAY BİRYOLU genç yaşta kaybettik yeri cennet olsun ailesinin ve sevenlerinin başı sağolsun
     
     
Uğrak Köyü Kültür Derneği/Ankara 03/05/10 10:58  
Köyümüzde her yıl yapmaya çalıştığımız Vartevor, bu yılda devam edicek. 16 Temmuz, 7 Ağustos tarihleri arasında tüm köy halkını Çingit'e bekliyoruz.
     
     
İsmail Atay/İzmir 01/05/10 05:48  
Başımız sağolsun . Hayrettin ağabeyime ve Halis Alpak 'a Allahtan rahmet , ailesine ve sevenlerine başsağlığı dilerim .
     
     
Ömür-Ahmet Karahan/zonguldak 30/04/10 18:39  
Üzüntümüzü paylaşan herkese çok teşekkür ederiz..Allah sevdiklerimizin eksikliğini,acısını hiçkimseye göstermesin.hepiniz sağolun...
     
     
Selim Akbin/Ankara 28/04/10 14:45  
Geçen hafta sonu köyümüze gitme fırsatı bulmuştum. Güzel geçen 3 gün sonrasında, bir teşekkürü hak ettiğini düşündüğüm ve çok hoşuma giden bir konuyu herkesle paylaşmak istedim.
Köyümüzün belli bölgelerinde, yol kenarlarında meyve fidanları dikilmiş. Yaklaşık 40 adet meyve fidanı. Bu fidanlar, Adnan Karahan tarafından alınmış ve diktirilmiş. Bu olumlu ve övgüye değer hareketi için Adnan Karahan abime teşekkür ediyorum.
     
     
Uğrak Köyü Kültür Derneği/Ankara 27/04/10 05:19  
2 Mayıs 2010 saat 14,30 da toplantımız vardır. İmkanı olan tüm köy halkımızın toplantıya katılmasını bekliyoruz. Çingitli bayanların da, toplantıya katılmalarını ve fikirlerini beyan etmelerini bekliyoruz.
Toplantı yeri: Konak Cafe. Karanfil sok. Kızılay/Ankara
     
     
Abdullah eren/rıze pazar 21/04/10 17:29  
saygıdeğer halıs dayının ölümünu şımdı duydum tum akraba ve ayıle bıreylerının başı sağ allah uzun omurler versın Abdullah Eren uğrakkoyunden
     
     
Müslim sarıkaya /Istanbul 21/04/10 13:27  
Çok sevdiğim ağabeyim Halis alpak ağabeyimin vefadını yeni öyrendim çok çok üzüldüm ruhu sad makamı cennet olsun kederli ailesine sabır ve merhamet dilerim
     

Ana Sayfa Yönetici Giriş
1...34567...23 « Önceki Sonraki »
Toplam : 2242 mesaj
Mesaj Gönder

aSgbookPHP v2.2.141029